Historyczne zwycięstwo koszykarek AZS UG w Ekstraklasie!

Koszykarki AZS Uniwersytet Gdański odniosły historyczne zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet. Zawodniczki pod wodzą trenera Mirosława Orczyka pokonały w hali 100- lecia Sopotu Wisłę Kraków 71 : 60 (22:13, 10:15, 17:13, 22:19). Najwięcej punktów dla drużyny Uniwersytetu Gdańskiego zdobyły Olga Frolkina (19 pkt) i Tierra Ruffin-Pratt (22 pkt). Zespól AZS-u od pierwszej kwarty prowadził w rywalizacji z faworyzowanymi krakowiankami i i nie oddał zwycięstwa do ostatnich minut.  Koszykarki z Uniwersytetu Gdańskiego już w dwóch ostatnich meczach były blisko zwycięstw, minimalnie przegrywając z AZS UMCS Lublin (79:83) i Politechniką Gdańską (70:73). W sobotni wieczór przyszedł czas na zwycięstwo, które przedłużyło  szanse na utrzymanie AZS UG w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Teraz drużynę trenera Mirosława Orczyka czeka mecz wyjazdowy we Wrocławiu z miejscową Ślęzą (29.02.2020) , a my już dziś zapraszamy do dopingowania koszykarek AZS uniwersytet Gdański w kolejnym meczu w Sopocie, który odbędzie się 4.03.2020 o godzinie 19.00. Rywalem będzie zespół AZS Enea Poznań