Szczyt Cyfrowy ONZ – dołącz do dyskusji

logo

Otwarty, wolny i niepodzielony Internet - to hasło przewodnie Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF2021. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-10 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Uczestnictwo w nim jest darmowe, obowiązują jednak zapisy.

Warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i networkingowe – te i wiele innych wydarzeń odbędzie się w dniach 6-10 grudnia 2021 r. w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, którego Polska będzie gospodarzem.

Jak zauważyli organizatorzy konferencji, podczas kryzysu związanego z COVID-19 Internet okazał się pomocny w organizacji życia wielu z nas. Potwierdziło to jego ogromną wartość. Wniosek  płynący z ostatnich miesięcy jest jeden - funkcjonujemy w cyfrowym świecie i potrzebujemy w nim zarówno wolności i otwartości, jak i bezpieczeństwa.

Dlatego hasło tegorocznej konferencji to Internet United, (tłum. zjednoczony Internet), łączący wszystkich swoich użytkowników w jedną społeczność odpowiedzialną za jego kształt i funkcjonowanie.

Obejrzyj filmik promujący IGF

W związku ze Szczytem Cyfrowym ONZ – IGF2021 do katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjechać ma kilka tysięcy gości z całego świata. Swoją obecność potwierdzili m.in. Sekretarz generalny ONZ - António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej - Margrethe Vestager, ministrowie cyfryzacji z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego.

W cyfrowym wydarzeniu udział może wziąć każdy. Wystarczy się zarejestrować. Do 24 września prowadzone są również zapisy na wolontariuszy – jeśli chcesz dołączyć do grona osób zaangażowanych w organizację IGF 2021, wyślij swoje zgłoszenie.

Znany jest już wstępny program fazy głównej Szczytu Cyfrowego (7-10 grudnia) oraz tzw. „dnia zero” (6 grudnia). Znajdą się w nim warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe czy sesje networkingowe. Zaplanowano również sesje z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesję parlamentarną.

Wybrane w tym roku przez ONZ ścieżki tematyczne dzielą się na dwie główne:  integracja społeczno-gospodarcza i prawa człowieka, powszechny dostęp do sieci oraz cztery przekrojowe: nowe regulacje, zrównoważony rozwój środowiskowy, otwarte ekosystemy zarządzania internetem i zaufanie, bezpieczeństwo oraz stabilność.

Szczyt Cyfrowy ONZ nie kończy się 10 grudnia. 10-12 grudnia odbędzie się tzw. IGF After Party - weekend pełen innowacyjnych dyskusji i ciekawych aktywności dla młodych programistów z całego świata.

Więcej informacji

Ponadto:

Strona IGF2021

Strona Cyfryzacja KPRM

TW IGF2021

TW

FB

IG

LinkedIn

Elżbieta Michalak-Witkowska/ZP