Mistrzowie dydaktyki - szkolenia i kursy dla nauczycieli akademickich

Zespół Ekspertów z Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu UG przygotował na nadchodzący rok akademicki 2021/22 ofertę kursów i szkoleń dedykowanych zarówno początkującym, jak i doświadczonym nauczycielom akademickim. Wpisują się one w wymagania stawiane w obszarze oceny osiągnięć dydaktycznych podczas okresowej oceny nauczycieli akademickich.

Z ofertą można zapoznać się na podstronie Doskonalenie dydaktyczne: Szkolenia wewnętrzne. W zakładce każdego kursu znajdą Państwo szczegółowe informacje: opis kursu, jego cel, program, warunki rekrutacji, a także terminy spotkań i zapisów oraz link do formularza zgłoszeniowego.

W październiku prowadzone będą zapisy na:

• kurs dydaktyczny – pakiet podstawowy IDEA EDUKACJI AKADEMICKIEJ I PROJEKTOWANIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH (dostępnych 120 miejsc – cztery grupy),
  • kurs TUTORING AKADEMICKI (dostępnych 20 miejsc – jedna grupa).

Zapisy na kolejne kursy prowadzone będą w listopadzie 2021 i styczniu 2022.

W planach są również cykliczne spotkania dydaktyczne w postaci webinariów poświęconych różnym zagadnieniom. Pierwsze, zaplanowane na listopad, poświęcone będzie pracy z motywacją wewnętrzną studenta w tutoringu.

W siedzibie CDDiT (budynek Biblioteki Ekonomicznej UG w Sopocie, ul. Armii Krajowej 110) uruchomione zostają także stałe dyżury Ekspertów Centrum (mentoring), podczas których będą mogli Państwo uzyskać wsparcie w wielu obszarach związanych z aktywnością dydaktyczną, rozwojem ścieżki kariery, budowaniem relacji ze studentami i innymi kwestiami istotnymi dla nauczyciela akademickiego. Serdecznie zapraszamy!

Mistrzowie dydaktyki
oprac.MNG/ZP