Ostatnie dni naboru do studia wokalnego UG

Plakat wydarzenia

Akademickie Centrum Kultury UG rusza z nowym projektem – poszukiwani są chętni, którzy pod czujnym okiem wokalisty, instruktora śpiewu i producenta muzycznego - Krzysztofa Majdy będą rozwijać swoje umiejętności wokalne i kształtować osobowość sceniczną.

Jeśli jesteś duszą artystyczną, posiadasz ważną legitymację studenta lub doktoranta UG i chcesz rozwijać swoje umiejętności wokalne, weź udział w naborze do studia wokalnego UG, działającego przy Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego "Alternator".

Do 13 października nagraj video z wybraną przez siebie piosenką i prześlij na adres: studiowokalne@ug.edu.pl. Nadesłanie nagrania będzie jednocześnie wyrażeniem gotowości do wzięcia udziału w przesłuchaniu na żywo, które odbędzie się w sobotę, 16 października.

Co możesz zyskać? Na początek dwa razy w miesiącu zajęcia indywidualne po 45 minut, 2 godziny zajęć grupowych w miesiącu, raz w roku profesjonalne nagranie demo, możliwość samodzielnego korzystania z sali do ćwiczeń, pracę w profesjonalnych warunkach studyjnych i estradowych, regularny udział w koncertach, happeningach, popisach wokalnych, etc. organizowanych przez ACK UG i nie tylko.

Swoje umiejętności będziesz mogła/mógł rozwijać pod okiem Krzysztofa Majdy, trójmiejskiego wokalisty, songwritera, producenta muzycznego, aranżera oraz instruktora wokalnego. Jest on absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku kierunku wokalistyka jazzowa. Koncertował między innymi na festiwalu Jazz Jantar, Festiwalu Przyjemności Muzycznych oraz w największych salach koncertowych w Trójmieście. W 2017 roku wydał debiutancką płytę Bieg zdarzeń - Tribute to Turnau. W 2018 roku występował z najlepszymi polskimi artystami w londyńskim Royal Albert Hall dla Polonii zamieszkałej w Wielkiej Brytanii z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak przygotować nagranie?

Nagraj filmik telefonem w poziomie. Wybierz dwa utwory: jeden w języku polskim, jeden w angielskim. Treść, styl, forma są w pełni dowolne. Ważne jest, by piosenki były nagrane po sobie, na jednym filmiku. Na filmie musi być słyszalny głos oraz podkład piosenki (dopuszczalny jest własny akompaniament). Na nagranie ustaw się tak, żeby było widać Twoją sylwetkę od pasa w górę. Jeśli chcesz możesz śpiewać przez mikrofon, ale nie ingeruj w nagranie (edycji, strojeniu, i postprodukcji mówimy nie).

Nagranie wyślij na maila (studiowokalne@ug.edu.pl) jako link za pośrednictwem Wetransfer, Google Drive, YouTube (jako film niepubliczny) lub za pomocą innej platformy, z której korzystasz.

Nagranie zostanie ocenione na podstawie następujących kryteriów: intonacja, muzykalność (w tym podstawowe predyspozycje wokalne), interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG