Muzyka łączy pokolenia. Jubileusz 30+ Chóru “Non Serio” Wydziału Zarządzania UG

Koncert Jubileuszowy 30+ Sala Teatralna UG - fot. Monika Buller

Koncert Jubileuszowy 30+, Sala Teatralna UG. Fot. Monika Buller.

Zaczynali w skromnym, przyjacielskim gronie. Pretekstem do zawiązania grupy był koncert dyplomowy założycielki i obecnej dyrygentki chóru Beaty Borowicz. Skład zespołu ograniczał się wówczas do kilkunastoosobowej grupy przyjaciół, a  nazwa Non Serio, jak sami mówią, wydała się adekwatną do planowanego jednego wystąpienie. Niedawno zagrali swój koncert Jubileuszowy 30+, na koncie mają wiele osiągnięć i wciąż nowe pomysły do zrealizowania.

9 października 2021r.  w Sali Teatralnej Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego odbył się Koncert Jubileuszowy 30+ Chóru Wydziału Zarządzania Non Serio pod kierunkiem dyrygentki i założycielki zespołu Beaty Borowicz. Bogate w choreografię piosenki z Kabaretu Starszych Panów, żywiołowe pieśni gospel, pieśni żydowskie, teatr cieni, tańce, stylizacje, wspomnienia chórzystów i zabawna narracja z pewnością na długo pozostaną w pamięci słuchaczy.

Początki chóru sięgają 1990 r. - wówczas, w maju, w Akademii Muzycznej w Gdańsku odbył się koncert dyplomowy inicjatorki i obecnej dyrygentki, Beaty Borowicz.

- Początkowo skład chóru ograniczał się do kilkunastoosobowej grupy przyjaciół. Z czasem rozszerzył się, a nazwa zaczęła odzwierciedlać nietypowy, żartobliwy sposób podejścia do materii muzycznej - mówi Beata Borowicz. - Obecnie zespół tworzy 35 osób zróżnicowanych wiekowo, co jest dowodem tego, że muzyka łączy pokolenia, unosi ponad podziały i różnice

Chór Wydziału Zarządzania UG można usłyszeć w bardzo różnorodnym repertuarze klasycznym, rozrywkowym, kabaretowym, cerkiewnym, gospel, w repertuarze a cappella, ale i w towarzystwie orkiestry symfonicznej czy muzyków jazzowych.

Grupa ma na swoim koncie liczne nagrania płytowe i telewizyjne. Jest laureatem nagród na festiwalach m.in I miejsca na IV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej w Rumi, nagrody za najlepszy debiut i atrakcyjną prezentację wartości ludycznych Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat 25, II miejsca na XXX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Gospel Camp Meeting  w Osieku, I miejsca w kategorii Chórów Akademickich w Ogólnopolskim Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT 28.

Chór jest inicjatorem cyklu koncertów "Muzyka na Zarządzaniu". Fragmenty tych muzycznych koncertów - spektakli można było usłyszeć w czasie Koncertu Jubileuszowego 30+, który odbył się w październiku br. w Sali Teatralnej Wydziału Neofilologii UG. Zabrzmiały piosenki z kabaretu Starszych Panów, miłosne songi, pieśni gospel i pieśni z kręgu muzyki żydowskiej.

Zespół jest otwarty na nowych członków. Aby do niego dołączyć należy umówić się na przesłuchanie drogą mailową nonserio@o2.pl lub beata.anna.borowicz@gmail.com lub telefonicznie: Beata Borowicz 601 794 560  

"Non Serio", Chór Wydziału Zarządzania UG
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG