Top Young 100. Rusza cykl webinarów informacyjnych dla studentów

Grafika

Wiosną 2022 r. rozpocznie się V edycja Top Young 100, rozwojowego programu dla studentów, który wspiera i promuje młode talenty na rynku zawodowym. Już teraz zainteresowani żacy mogą wziąć udział w cyklu webinarów informacyjnych, podczas których zostaną omówione zasady udziału w programie i płynące z tego korzyści. Będzie to również doskonała okazja do spotkania z absolwentami Top Young 100, którzy na własnym przykładzie opowiedzą, co osiągnęli dzięki tej inicjatywie.

Top Young 100 to inicjatywa skierowana do najlepszych studentów kierunków związanych z szeroko pojętą branżą transportowo-spedycyjno-logistyczną.

- Program daje studentom możliwość uzupełnienia wiedzy i umiejętności zdobywanych podczas studiów o aspekty praktyczne.  Uczestnicy Top Young 100  mogą nabywać praktycznych umiejętności obsługi specjalistycznych narzędzi informatycznych wykorzystywanych w logistyce, jak również uczestniczyć w szkoleniach rozwijających kompetencje miękkie, nie mniej istotne w pracy logistyka - mówi dr Leszek Reszka z Wydziału Ekonomicznego UG, koordynator programu ds. współpracy z uczelniami.

Jak podkreśla dr Leszek Reszka, bardzo ważną kompetencją jest umiejętność nawiązywania relacji interpersonalnych oraz pracy w zespole. - Tu również program TopYoung100 stwarza korzystne możliwości dla studentów, którzy pracując wspólnie nad wyzwaniami biznesowymi, poszerzają swoje sieci kontaktów oraz integrują się w międzyuczelnianych zespołach.

Atutem programu jest udział w nim mentorów biznesowych - menedżerów logistyki, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami aspirującymi do pełnienia funkcji menedżerskich w logistyce, a z drugiej strony ich zaangażowanie stwarza płaszczyznę poznania wzajemnych oczekiwań pracodawców i przyszłych pracowników, zrozumienia ciągle zmieniających się potrzeb rynku pracy.

V edycja programu rozwojowego Top Young 100 rozpocznie się wiosną 2022 roku, ale już teraz zainteresowani studenci mogą uczestniczyć w cyklu niezobowiązujących webinarów informacyjnych, podczas których zostaną omówione zasady udziału i wszelkie korzyści płynące z przystąpienia do programu. Pierwszy z nich odbędzie się już 4 listopada o godz. 18:30 na platformie Zoom. Dołącz do spotkania.

Jeśli więc jesteś ambitnym studentem, chcącym się rozwijać i sprawdzić w realiach biznesowych, ta inicjatywa jest dla Ciebie.

Aktualne informacje na temat Programu na FB i Linkedin

EMW/Zespół Prasowy UG