BARI – program mobilności naukowców. Nabór dla studentów przedłużony do 3 maja 2020. Aktualizacja w związku z COVID-19

Od lutego 2020 trwa program mobilności naukowców realizowany w ramach projektu Baltic Science Network Powerhouse (BSN_Powerhouse), w którym Uniwersytet Gdański jest partnerem.  

W pierwszej fazie projektu na specjalnym portalu BARI zebrane zostały oferty od doktorantów, oferujących miejsca stażowe w swoich projektach badawczych. Od 29 lutego portal otwarty jest dla studentów studiów magisterskich oraz licencjackich i trwa przyjmowanie aplikacji studentów chętnych odbyć letnie staże w wybranych przez siebie projektach. W związku z zaistniałą sytuacją, przyjmowanie zgłoszeń od studentów zostało przedłużone do 3 maja 2020.

Komunikat organizatorów w związku z Covid – 19

Szanowni Aplikanci, zdajemy sobie sprawę, iż w związku z sytuacją spowodowaną rozprzestrzeniania się koronawirusza i Covid-19, wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem wyjazdów za granicę czy przyjmowania stażystów w nadchodzących miesiącach letnich, w szczególności, iż wyjazdy we wszystkich uczelniach partnerskich programu BARI są wstrzymane.

Mimo wszystko, na chwilę obecną realizatorzy programu przyjmują zgłoszenia na staże i zachęcają zainteresowanych studentów do aplikowania poprzez portal BARI, zachowując pełną świadomość, iż sytuacja może zmienić się diametralnie w najbliższym czasie. Zdajemy sobie sprawę, iż w zaistniałej sytuacji mogą pojawić się nowe przepisy, rozporządzenia lub powody osobiste, dla których studenci będą musieli wycofać się z wybranego stażu w ostatniej chwili. W takich okolicznościach nie będą pobierane żadne opłaty, a organizatorzy będą starać się zapełnić zwolnione miejsce stażowe. Będzie też możliwe przesunięcie terminu stażu po uzgodnieniu z doktorantem goszczącym. Informujemy jednakże, iż nie możemy pokryć żadnych strat finansowych (np. za kupiony wcześniej bilet), w związku z czym radzimy nie kupować biletów z wyprzedzeniem.  Prosimy także o niezwłoczne poinformowanie organizatorów w przypadku, gdy jest pewność, iż  nie weźmie się udziału w projekcie, aby można było zaoferować miejsce innym chętnym.

Zapewniamy, iż monitorujemy sytuację uważnie i będziemy informować o wszelkich zmianach w programie na bieżąco.

 

Zmiany w harmonogramie działań w związku z COVID-19

Z powodu Covid-19 nie jesteśmy obecnie w stanie przedstawić ostatecznego harmonogramu  dla wszystkich etapów procesu wyboru aplikantów i staży. Wersja ostateczna może zostać przedstawiona, gdy sytuacja się wystarczająco ustabilizuje. Podejmiemy jednakże wszelkie starania, aby staże mogły odbyć się zgodnie z planem, zachowując wszelkie rygory bezpieczeństwa.

Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z wytycznymi programu oraz szczegółami znajdującymi się na stronie internetowej programu BARI ( www.baltic-science.org/bari/ ).

informacji o procesie aplikowania udziela Pani Nina Akrami Flores email: bari@daad.de

Biuro Promocji