Blisko 45 kg żywności zebrali studenci z NKL UG

głowna

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego zaangażowali się w wiele przedświątecznych inicjatyw, których celem była pomoc potrzebującym. W zbiórce żywności na rzecz gdańskiego Sklepu Społecznego „Za Stołem”, której podjęło się Naukowe Koło Logistyki Wydziału Ekonomicznego, zebrano blisko 45 kg produktów spożywczych.  

W akcję zbiórki żywności dla Banku Żywności w Trójmieście Naukowe Koło Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego włączyło się w grudniu. W dniach 13 – 17 grudnia studenci NKL zbierali produkty spożywcze z długim terminem ważności.

W poniedziałek, 20 grudnia, rzeczy przyniesione przez studentów i pracowników Wydziału Ekonomicznego – łącznie blisko 45 kg. Produktów spożywczych, dostarczono do Sklepu Społecznego „Za Stołem”.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili wspólnie z nami pomóc potrzebującym w tym szczególnym czasie – mówią członkowie NKL UG.

W ramach akcji odbyła się również licytacja produktu przygotowanego przez opiekuna koła, dra Leszka Reszkę. Finalna cena wyniosła 250 złotych.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG