„Jedno jest w życiu pewne, będziesz płacił podatki”. Otwarte Wykłady Ekonomiczne

pixabay

W ramach Otwartych Wykładów Ekonomicznych już we wtorek można będzie wysłuchać wykładu online dra Sławomira Antkiewicza pt. „ Jedno jest w życiu pewne, będziesz płacił podatki – o rodzajach podatków, które płacimy”.   

Cykl spotkań z ekonomią służyć ma pogłębianiu wiedzy w zakresie ekonomii i różnych problemów, które są opisywane i rozwiązywane w ramach nauk ekonomicznych.

- Zauważyliśmy potrzebę szerzenia informacji ekonomicznych wśród szerszego grona odbiorców. Uczestnikami wykładów są osoby w różnym wieku, uczniowie, studenci, absolwenci, osoby pracujące w różnych sektorach - mówi dr Magdalena Markiewicz, Prodziekan ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym z WE UG. - Regularne wykłady koncentrują się na zagadnieniach makro- i mikroekonomicznych, polityce gospodarczej, rynkach finansowych, finansach przedsiębiorstw, przedsiębiorczości i zarządzaniu oraz ogólnych problemach społeczno-gospodarczych współczesnego świata.

Otwarte Wykłady Ekonomiczne mogą być źródłem inspiracji do poszukiwań swojej drogi życiowej, opartej na rzetelnej wiedzy o otaczającym nas świecie i systemie społeczno-gospodarczym, w którym żyjemy.

Wykłady prowadzone są przez doświadczonych wykładowców akademickich, którzy swoją pracę naukowo-dydaktyczną na Wydziale Ekonomicznym łączą niejednokrotnie z praktyką gospodarczą oraz zaangażowaniem w różnych organizacjach, instytucjach i wydarzeniach związanych z propagowaniem wiedzy ekonomicznej, w tym olimpiadach przedmiotowych.

Najbliższy wykład odbędzie się 8 lutego 2022 r., w godz. 17:30 - 19:00. Wygłosi go dr Sławomir Antkiewicz, który opowie o rodzajach podatków, jakie płacimy.

Kontakt i zapisy w celu otrzymania linku do wykładu: ekonomia@ug.edu.pl

Załączniki
Załącznik Rozmiar
Program Otwartych Wykładów Ekonomicznych 3.94 MB
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG