Filmowe ferie w Domu Morświna w Stacji Morskiej UG

foto

Pierwsza projekcja filmowa rozpoczyna ferie dla dzieci z Helu. Na seans zaproszono mieszkańców i gości do Domu Morświna Stacji Morskiej UG im. Krzysztofa Skóry.

- Tradycją już jest, że podczas ferii zimowych organizujemy w Helu dla dzieci projekcje filmów – wyjaśnia Żanna Sępińska, kierownik Zespołu ds. Promocji, Turystyki i Kultury Urzędu Miasta w Helu.  - Najbliższe kino oddalone jest od Helu o kilkadziesiąt kilometrów, nie każdy ma możliwość z takiej atrakcji skorzystać, więc kino przyjeżdża do mieszkańców – dodaje.

SięZerka - Kino w Helu to nazwa helskich pokazów filmowych. - Chcemy dać możliwość spędzenia wspólnego czasu całym rodzinom w miejscu, które nie jest dostępne na wyciągnięcie ręki – wyjaśnia. Za salę filmową posłuży obiekt należący do Stacji Morskiej UG – Dom Morświna. A dla najmłodszych widzów uczelnia przygotowała także promocyjne gadżety.

W Helu ferie można spędzić na sportowo, w Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej, gdzie zorganizowane są różnego rodzaju zajęcia. Także szkoła przygotowała dla swoich podopiecznych szereg zajęć podczas zimowej przerwy. A Burmistrz dodatkowo  zaprasza na seanse filmowe.

Fot. Alan Stocki/ Zespół Prasowy UG i Urząd Miasta Helu/Promocja
Ewa K. Cichocka/Zespół Prasowy UG