Zbiórka pieniędzy na pomoc studentom i pracownikom naukowym z Ukrainy

Wobec rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na pomoc studentom i pracownikom naukowym z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną staną się członkami społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Aktualnie w naszej społeczności mamy ponad setkę studentów i pracowników ukraińskich. Są naszymi przyjaciółmi, sąsiadami, kolegami z pracy i z uczelni. Wyraźmy solidarność w tym trudnym dla Ukrainy momencie walki o zachowanie suwerenności i integralności swojego państwa i udzielmy naszego wsparcia.

Z przekazanych środków ufundujemy stypendia - koszt jednego rocznego stypendium wyniesie maksymalnie do 15 000 złotych rocznie, udzielimy pomocy finansowej i materialnej studentom oraz pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego.

Pomóżmy im przetrwać ten najtrudniejszy czas! Nasze myśli i serca są z Ukrainą!

Wpłaty należy przekazywać na https://www.siepomaga.pl/ug-dla-ukrainy

Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego

Zbiórka na Ukrainę