Przyjazny kredyt – czy to możliwe? Dowiedzmy się przy kawie

Kawiarnie naukowe

Dzisiejszy model rodziny często uwzględnia jeszcze jednego domownika, którym jest kredyt. Jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu, jak wypracować zdolność kredytową, jak żyć z kredytem, zwłaszcza takim, który towarzyszy nam dłużej? 9 marca dr Magdalena Markiewicz, poprowadzi wykład pt. „Przyjazny kredyt - czy to możliwe”, podczas którego odpowie na wszystkie te pytania.

Kawiarnie Naukowe w Uniwersytecie Gdańskim to wspólne przedsięwzięcie Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Chemii. Projekt na początku funkcjonował jako seria stacjonarnych popularnonaukowych wykładów, podczas których uczestnicy przy kubku czegoś gorącego mogli posłuchać o ważnych bieżących problemach. Od marca 2020 r. wykłady odbywają się zdalnie, choć aspekt „kawiarniany” pozostał. Organizatorzy zachęcają do zaparzenia kawy lub herbaty przed spotkaniem!

Jedenastym wykładem z serii jest „Przyjazny kredyt – czy to możliwe?”, który poprowadzi dr Magdalena Markiewicz z Wydziału Ekonomicznego UG. Badaczka odpowie m.in. na pytania „Jak nie wpaść w pułapki kredytowe i uniknąć pętli zadłużenia?”,  „Czy nadpłacać kredyt, a może czekać na lepsze czasy?”, „Co musimy wiedzieć o harmonogramach kredytowych, kapitale, odsetkach, zabezpieczeniach kredytu?”.

Dr Magdalena Markiewicz jest Prodziekanem ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Wydziału Ekonomicznego. Na co dzień prowadzi ze studentami takie zajęcia jak: bankowość inwestycyjna, finanse międzynarodowe i tajniki praktycznej bankowości. Wśród jej zainteresowań naukowych są m.in. rynki finansowe, internacjonalizacja walut oraz kryzysy walutowe i finansowe.

- W świecie niepewności i zmian kursów walutowych oraz stóp procentowych życie z kredytem oznacza także wiele zmian i konieczność adaptacji. Na spotkaniu porozmawiamy również o emocjach związanych z kredytem i o szczęśliwym finale, czyli co robić, gdy spłacimy kredyt? - zaprasza dr Magdalena Markiewicz.

Kiedy:  Środa, 9 marca 2022 roku, godzina 18.00

Gdzie: online, MS Teams (link - Przyjazny kredyt - czy to możliwe?)

Osoby, które mają ochotę zadać pytanie, mogą je przesłać do wtorku 8 marca 2022 r. na adres: oblicza.nauki@ug.edu.pl

Więcej informacji o wydarzeniach w ramach projektu:

Projekt „Science Clubs w Uniwersytecie Gdańskim – znane i nieznane oblicza nauki”  dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

dr Magdalena Markiewicz

oprac. MJ/ZP