Добрий день, Ukraine! Cykl spotkań w Centrum Języków Obcych UG

Chcąc uwrażliwić społeczność akademicką i studencką na kwestię Ukrainy w obecnej dramatycznej sytuacji konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą, Centrum Języków Obcych zainicjowało projekt pt. Добрий день, Ukraine! 11 marca kulturę, historię i język przybliżyła studentom pani Kateryna Zelinska z Odessy, nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego, która wraz z rodziną od dwóch lat mieszka w Trójmieście.

Czy wiesz, co oznaczają kolory na fladze Ukrainy? Potrafisz wymienić tradycyjne potrawy ukraińskie? A może znasz ciekawe fakty z historii naszego sąsiada zza wschodniej granicy?

Pani Kateryna Zelinska podczas prezentacji przybliżyła uczestnikom spotkania w CJO UG historię, język i kulturę Ukrainy. Studenci mieli okazję poznać ciekawostki związane z tym największym pod względem powierzchni europejskim krajem, posłuchać tradycyjnych ukraińskich pieśni czy poezji. Uczyli się również podstawowych zwrotów w języku ukraińskim.

Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu spotkań ze studentami prowadzonych przez panią Katerynę Zelinską w trzech językach obcych – angielskim, niemieckim i rosyjskim. Wcześniej studenci kierunku Ekonomia mieli okazję uczestniczyć w prezentacji na lektoracie języka angielskiego. W najbliższych tygodniach odbędą się kolejne spotkania, niektóre także w formule zdalnej. Serdecznie na nie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie Centrum Języków Obcych UG

Koordynator projektu: dr Agnieszka Wysomierska-Tkacz, lektor j. rosyjskiego i j. polskiego, CJO UG

oprac.MNG/ZP