Fulbright STEM Impact Award – spotkanie online – zapraszamy!

Zapraszamy na spotkanie online we wtorek 22.03.2022 o godz. 11.00 w sprawie programu STEM Impact Award.

Fulbright STEM Impact Award to program dla osób kierujących projektami badawczymi z obszarów STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics), zatrudnionych w polskich instytucjach akademickich i naukowych. Stypendium pozwala na realizację krótkoterminowego projektu badawczego i/lub dydaktycznego oraz na poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA.

Spotkanie online organizowane jest przez dr hab. Annę Kłonkowską, prof. UG – ambasador Fulbrighta oraz Dziekan Wydziału Chemii UG prof. dr hab. Beatę Grobelną i Zastępcę Kierownika Katedry Metrologii i Optoelektroniki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej dr. hab. inż. Roberta Bogdanowicza, prof. PG.

- Wybierając przyszłych stypendystów i stypendystki, komisja Fulbrighta patrzy nie tylko na takie ścisłe osiągnięcia akademickie jak liczba publikacji, czy cytowalność, ale także na to, czy ta osoba wykorzysta w praktyczny sposób to, czego tam się nauczy. Zwraca się uwagę na cechy osobowości - czy dana osoba będzie zarażać pasją do tego co robi, czy ma poczucie misji, więc ważne są nie tylko osiągnięcia naukowe. Naprawdę jestem przekonana, że stypendium Fulbrighta przynosi bardzo dużo korzyści nie tylko dla osoby wyjeżdżającej na stypendium, ale także dla jego czy jej środowiska naukowego. Bardzo, bardzo szczerze polecam ten program. Warto z niego skorzystać - powiedziała o stypendium prof. Anna Kłonkowska w wywiadzie na naszej stronie.

Bardzo polecam to stypendium. Zdobyta wiedza, doświadczenia, zdecydowanie wpłynęły na mój rozwój naukowy. Jest to także zmiana własnej perspektywy i myślenia naukowego oraz postrzegania pewnych problemów. Uważam, że stypendium Fulbrighta to najlepsze przeżycie, jakie mi się dotąd przytrafiło. Jak przyjechałam, byłam trochę zestresowana, jednak teraz, kiedy wstaję rano, to jestem podekscytowana tym, co mnie dzisiaj czeka, czego się dzisiaj dowiem, nauczę - opowiadała o swoich doświadczeniach na stypendium Fulbrighta Weronika Kamińska.

Link do spotkania: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YjdmMWFmZDEtYTQ5Yy00YzNjLWJiNTUtMzc3MzNjOWJlOTg3%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%222d9a5a9f-69b7-4940-a1a6-af55f35ba069%22%2c%22Oid%22%3a%228e4b10f8-5e18-4db2-a334-32669e07c724%22%7d

ZP