Metody rozwiązywania sporów w ubezpieczeniach. Dziesiąta Edycja Konferencji Naukowej AIDA

Plakat Wydarzenia

Już po raz dziesiąty Międzynarodowy Związek  Prawników Ubezpieczeniowych AIDA zaprasza na konferencję naukową. Tym razem tematem są spory ubezpieczeniowe oraz sposoby ich rozwiązania. Kiedy iść do sądu, a kiedy wybrać inną drogę dowiemy się w dniach 3 i 4 czerwca na Wydziale Prawa i Administracji UG. Zapisy trwają do 20 kwietnia. 

AIDA jest międzynarodowym związkiem prawników ubezpieczeniowych. Jego celem jest  promocja i rozwój międzynarodowego oraz krajowego prawa ubezpieczeń. Polski oddział organizacji jest afiliowany przy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 

Jednym z działań, które podejmuje polski oddział AIDA, jest organizacja konferencji naukowych. Zeszłoroczna edycja wydarzenia dotyczyła swobody umów w ustalaniu odszkodowania z ubezpieczenia AC. W tym roku czas na jubileuszową, dziesiątą edycję konferencji. Jej hasłem przewodnim są „Sądowe i pozasądowe metody rozwiązywania sporów w ubezpieczeniach”.

Na ten temat będą mogli wypowiedzieć się młodzi i bardziej doświadczeni prawnicy. Dla studentów, absolwentów i "świeżo upieczonych" doktorantów organizatorzy przygotowali “Panel Młodych”. Na prawników z dłuższym stażem czeka “Forum Praktyków”. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele świata biznesu ubezpieczeniowego. 

W ramach konferencji zaplanowano także klasyczne panele tematyczne. Będą one dotyczyły m.in. kwestii jurysdykcji w sprawach ubezpieczeniowych,  rozwiązywania sporów na etapie postępowania likwidacyjnego, ADR (alternatywne rozwiązywanie sporów) w stosunkach ubezpieczeniowych i sądowego rozstrzyganie sporów ubezpieczeniowych. 

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę polski oddział AIDA postanowił zmienić miejsce konferencji. Wydarzenie odbędzie się między trzecim a czwartym czerwca na Wydziale Prawa i Administracji UG w Gdańsku, mieście solidarności i wolności. - Nowa formuła konferencji pozwoli nam na bieżąco reagować, by dostosować jej przebieg i otoczenie do nowych warunków. Zniesie również większość problemów związanych z rozwojem sytuacji epidemicznej i związanymi z nią przepisami tranzytowymi - piszą na swojej stronie organizatorzy wydarzenia.

Zapraszamy zarówno naukowców jak i praktyków - brokerów, agentów, pracowników zakładów ubezpieczeń i innych podmiotów rynku finansowego do nadsyłania swoich propozycji referatów i wystąpień lub deklaracji udziału w wydarzeniu w charakterze słuchaczy. Termin złożenia abstraktu o obojętności max. 1800 znaków (ze spacjami) upływa 20 kwietnia 2022 r.

Szczegółowe informacje. 

Formularz zgłoszeniowy. 

 

oprac. MJ/ZP