II edycja Dnia Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia w Uniwersytecie Gdańskim

Kultura bezpieczeństwa w pracy to bardzo szeroki temat. Poruszamy tę kwestię rozmawiając m.in. o metodach pierwszej pomocy, zdrowiu fizycznym, higienie osobistej, czy badaniach lekarskich. Aby lepiej zadbać o siebie i o swoich współpracowników zapraszamy na II Dzień Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia, który odbędzie się 28 kwietnia.

Wydarzenie Biura Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia rozpocznie się o 11:00 wprowadzeniem prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego, Rektora UG. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest “Kultura Bezpieczeństwa - wspólna sprawa”. - Celem naszego wydarzenia jest promocja kultury bezpieczeństwa. Osobiście chciałbym, aby pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego oprócz satysfakcji z wykonywanej pracy, czuli, że mogą ją wykonywać bezpiecznie - powiedział mgr inż. Tomasz Klawikowski, Kierownik Biura Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia.

Na uczestników czeka szereg edukacyjnych pokazów i wykładów, od warsztatów z pierwszej pomocy po konsultacje pielęgniarskie. Pracownicy Biura Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia opowiedzą o swoich planach i działaniach, które wdrożą w najbliższym czasie w Uniwersytecie Gdańskim. O “Roli osób kierujących pracownikami w zarządzaniu bhp” opowiedzą przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy z Gdańska. Na koniec dnia zapraszamy na półtorakilometrowy bieg dla zdrowia, drogą między Wydziałem Prawa i Administracji a Wydziałem Filologicznym.

- Zaczynamy małymi krokami, w zeszłym roku z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa zorganizowaliśmy trochę mniej aktywności i cieszyły się one o wiele większą popularnością niż zakładaliśmy. Teraz przygotowaliśmy ich więcej i mamy nadzieję, że spotkają się z podobnym zainteresowaniem - mówi mgr inż. Tomasz Klawikowski.

Program Wydarzenia

Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG