Prof. Yulia Kiselyowa z Charkowskiego Uniwersytetu Narodowego z wykładem na Wydziale Historycznym UG

plakat

W ramach cyklu „Piątek na Historycznym” gościem Wydziału Historycznego UG będzie prof. Yulia Kiselyowa z Charkowskiego Uniwersytetu im. Wasyla Karazina, stypendystka "Polsko-ukraińskiego programu naukowego UG".

W piątek 29 kwietnia 2022 r., w godz. 11:30-13:00 w auli 1.48 WH wykład pt. “Results of the Study of Self-representation Practices in Cities of Southern and Eastern Ukraine in the Industrial and Post-industrial Era” wygłosi w języku angielskim prof. Yulia Kiselyowa.

Assoc. prof. dr. Julia Kiselyova ze Szkoły Historycznej Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Karazina w Charkowie jest autorką jednej monografii, jednego wydania dokumentów i współautorką czterech książek. Opublikowała również liczne artykuły naukowe.

Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół historii historiografii Ukrainy, historii ukraińskiego życia kulturalnego i intelektualnego w XIX i XX wieku oraz fenomenu miasta wielokulturowego. Najważniejszą publikacją jest jej książka pt. „Formacja i rozwój historiografii na Imperialnym Charkowskim Uniwersytecie”, Charków, 2014. Uczestniczyła również w projekcie „Praktyki autoprezentacji miast wielonarodowych w erze przemysłowej i postindustrialnej”, Canadian Institute of Ukrainian Studies, University of Alberta.

Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG