Konkurs Chińskiej Piosenki

Znamy zwycięzców Konkursu Chińskiej Piosenki, którego finał odbył się w Instytucie Konfucjusza UG. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie klas podstawowych. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach - chór i występ indywidualny. Zwycięzcą tej pierwszej została klasa IV c z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Gdańsku, a drugiej Julia Zygowska.

W Konkursie Chińskiej Piosenki brali udział głównie uczniowie i uczennice z ZSP nr 1. Jest to ośrodek, z którym Instytut Konfucjusza UG ma podpisaną umowę dot. nauki języka chińskiego. Drugą najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z Chinese Club Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni. Do konkursu przystąpiło 130 uczestników.  Wśród nich byli także studenci i kursanci Instytutu Konfucjusza.

W konkursie chóru pierwsze miejsce zajęła klasa IV c z ZSP nr 1, drugie klasa II c z ZSP nr 1, a trzecie Chinese Club. W konkursie indywidualnym zwyciężyła Julia Zygowska,  studentka I roku sinologii UG, po niej na podium stanęły Natalia JurekUrszula Kaliszan, a trzecią nagrodą wyróżniono Grzegorza Wiśniewskiego, kursanta Instytutu Konfucjusza. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Uczestnicy wykonywali tradycyjne chińskie utwory, kołysanki jak i współczesne piosenki pop.

Gratulujemy zwycięzcom!

fot. Gazeta Uniwersytecka