NAJNOWSZY NUMER „GAZETY UNIWERSYTECKIEJ”

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Gazety Uniwersyteckiej”. Znajdziemy w nim wiele informacji z życia uczelni i osób tworzących naszą społeczność – pracowników, studentów i doktorantów.

Główny artykuł numeru poświęcony jest najnowszej edycji rankingu Impact oceniającego zaangażowanie uczelni w realizację celów zrównoważonego rozwoju. W rankingu tym Uniwersytet Gdański zajął najwyższą pozycję wśród 15 sklasyfikowanych polskich uczelni. Artykuł opatrzony został tabelą ilustrującą wyniki w klasyfikacji ogólnej i w poszczególnych kategoriach, odpowiadających 17 celom zrównoważonego rozwoju.

Dużo miejsca poświęcono konferencji „Solidarni z Ukrainą”, która odbyła się w dniach 12–13 maja na Wydziale Filologicznym i dotyczyła zaangażowania środowiska naukowego i akademickiego w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Relacja z tego wydarzenia została wzbogacona licznymi zdjęciami.

Kolejny artykuł dotyczy działalności Centrum Polityki Zakupowej – niedawno utworzonej, aczkolwiek niezwykle istotnej dla funkcjonowania uczelni jednostki. O tym, jak ważne jest zorganizowanie i utrzymanie sprawnego procesu zakupowego, ściśle związanego z zamówieniami publicznymi, opowiada jej dyrekcja.

W numerze znajdziemy też interesujące wywiady z dr. Maciejem Dębskim – kierownikiem projektu „Ocena jakości relacji szkolnych”, dr hab. Hanną Margońską – badaczką i naukowym ikonografem storczyków, Agnieszką Rolirad – autorką bajki logopedycznej, dr Magdaleną Łągiewską – dyrektor Instytutu Konfucjusza UG, a także Aleksandrą Górską-Jankowską i Wojciechem Jankowskim, którzy odbyli trwającą niemal rok podróż przez Azję. Ostatni wywiad uzupełniony jest relacją ze spotkania z małżeństwem podróżników, które miało miejsce 7 kwietnia w Bibliotece Głównej UG.

W majowym wydaniu „Gazety Uniwersyteckiej” znalazły się również artykuły dotyczące historii uczelni, kultury, przegląd bieżących wydarzeń, informacje o sukcesach naszych sportowców, a także tradycyjna już krzyżówka.

Numer dostępny jest w na stronie: https://gazeta.ug.edu.pl/wp-content/uploads/2022/05/GU_maj_2022.pdf, a już wkrótce również na stojakach zlokalizowanych w budynkach uczelni.

Gazeta Uniwersytecka
Tomasz Neumann