Prof. Tomasz Tadeusz Koncewicz członkiem Rady Fundacji Jeana Monneta

Dr hab. Tomasz Tadeusz Koncewicz, prof. Uniwersytetu Gdańskiego z Wydziału Prawa i Administracji został przyjęty w poczet członków Rady Fundacji Jeana Monneta  (Fondation Jean Monnet Pour l’Europe) w Lozannie

17 czerwca 2020 r. Komitet Wykonawczy Fondation Jean Monnet Pour l’Europe pod przewodnictwem Prezesa Fundacji Pata Coxa, podjął jednomyślną uchwałę o przyjęciu dr hab. Tomasza Tadeusza Koncewicza, prof. UG, kierownika Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej z Wydziału Prawa I Administracji  UG w poczet członków Rady. 

Fundacja jest niezależną i zorientowaną naukowo instytucją użyteczności publicznej położoną w samym sercu kampusu Uniwersytetu w Lozannie. Została powołana do życia w 1978 r. przez Jeana Monneta uznawanego powszechnie za jednego z ojców założycieli Wspólnot Europejskich i pierwszego w historii Europy honorowego obywatela europejskiego. Fundacja wspiera inicjatywy poświęcone budowie europejskiej jedności i integracji. Jest też siedzibą Archiwum Jean’a Monnet, który przekazał fundacji swoje prywatne archiwa. 

O fundacji, jej celach, działalności, strukturze można dowiedzieć się więcej z jej strony

 

 

 

 

Biuro Rzecznika Prasowego