Dzień Dziecka na Kampusie UG

Dzień dziecka

Na wszystkie dzieci, zarówno te małe jak i duże, przy Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego czekać będzie moc atrakcji. Już  w najbliższą środę staną tu kolorowe dmuchańce, stoisko do malowania buziek, skręcania balonów czy nauki tańca. Odbędą się warsztaty instrumentalne, laboratorium plenerowe czy gry terenowe. Te i inne przyjemności zorganizowane zostały z okazji Dnia Dziecka przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej Uniwersytetu Gdańskiego i ACK UG.

Atrakcje są bezpłatne i dostępne 1. czerwca, przy ul. Wita Stwosza 53, w godz. od 11:00 do 19:00. W namiotach odbędzie się m.in.: malowanie buzi, brokatowe tatuaże, konkursy zręcznościowe czy laboratorium plenerowe (doświadczenia biologiczne, wykłady i warsztaty o życiu ptaków, loteria, pokaz samoobrony).

Przewidziano też mini strefę gastronomiczną, jeśli ktoś zgłodnieje - można będzie udać się do pobliskich foodtrucków czy stoiska z ciastem i watą cukrową.

Przewidziane atrakcje przygotowane są w wariancie dwujęzycznym - polskim i ukraińskim.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia: Studenci dla Ukrainy – Pomagamy, Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej Uniwersytetu Gdańskiego, RODM Gdańsk, ACK Alternator, Refectum - Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej UG, Międzywydziałowe Koło Naukowe UG „Politicus”, Gazeta Uniwersytecka, Studenckie Koło Naukowe KOS, Grupa SCIENCE-ART, Studenckie Koło Naukowe "Edukacja de novo" ("EDEN").

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG