SEA EU: O service learning w Splicie

W Splicie odbyła się konferencja “SEA-EU Service Learning Conference - Community-engaged University”. W wydarzeniu wzięli udział naukowcy i studenci z uczelni partnerskich SEA-EU, którzy wymienili się doświadczeniami na temat metody uczenia poprzez zaangażowanie społeczne.

Uniwersytet Gdański reprezentowali eksperci z Wydziału Nauk Społecznych: dr Adam Jagiełło-Rusiłowski oraz dr Jarosław Jendza. Nie zabrakło także studentek naszej uczelni: Kaliny Kunickiej również z WNS, Poli Chwiłki, Alicji Śmiech oraz Mileny Wroniewicz z Wydziału Filologicznego.

Głównym tematem konferencji było wykorzystanie techniki service learning w pracy na uczelniach wyższych, dzięki której studenci zdobywają wiedzę i doświadczenia powiązane z programem studiów, równocześnie biorąc udział w projektach, które mają realny wpływ na świat poza uniwersytetem. Wymiana doświadczeń w międzynarodowym gronie była doskonałą inicjatywą i zaowocowała nowymi pomysłami na współpracę.

Uczestnicy mieli także okazję zwiedzić kampus Uniwersytetu w Splicie oraz stadion klubu sportowego Hajduk. Pogoda i humory dopisały naszej delegacji.

dr Adam Jagiełło-Rusiłowski/WNS