Prof. Leszek Balcerowicz z wykładem na UG

Balcerowicz

Prof. Leszek Balcerowicz, doktor honoris causa UG, twórca polskich reform gospodarczych przełomu lat 80-tych i 90-tych odwiedzi Uniwersytet Gdański z gościnnym wykładem pt. „Omamianie i jak mu przeciwdziałać". Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

7 czerwca, w ramach odbywającego się w Sopocie Forum Akademickiego Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF 2022), w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Wydziału Zarządzania UG w Sopocie odbędzie się otwarty, gościnny wykład prof. Leszka Balcerowicza. pt. „Omamianie i jak mu przeciwdziałać".

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00. Jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Przypomnijmy, podczas święta Uniwersytetu Gdańskiego, tj. w 52. rocznicę powołania uczelni, katedrę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego powierzono na rok 2022/23 właśnie prof. Leszkowi Balcerowiczowi.

- Na Uniwersytecie Gdańskim patronami katedr są nasi wybitni doktorzy honorowi, których pamięć chcemy szczególnie kultywować ze względu na ich nieprzemijający wkład w rozwój naszego ośrodka akademickiego. Dziś inicjujemy ten piękny akademicki zwyczaj w naszym Uniwersytecie powierzając pierwszą z trzech imiennych katedr, Katedrę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego na rok akademicki 2022/23 Panu Profesorowi Leszkowi Balcerowiczowi – powiedział podczas marcowego przemówienia prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor UG.

O planach i tematach podejmowanych w roku akademickim 2022/23 w ramach prac prowadzonych w katedrze można posłuchać w audycji Radia Mors pt. „UG przedstawia”. Link do podcastu: https://mors.ug.edu.pl/podcast/109999/ug_przedstawia_-_prof_leszek_balcerowicz_-_18_marca_2022

Celem Forum Akademickiego Europejskiego Kongresu Finansowego jest prezentowanie i promowanie wśród uczestników EKF ciekawych projektów naukowych lub naukowo-wdrożeniowych realizowanych przez Partnerów Akademickich, których tematyka wpisuje się w priorytety programowe Kongresu.  Drugą propozycją Forum Akademickiego EKF są wykłady wybitnych przedstawicieli uczelni partnerskich i ten oto nurt inauguruje prof. Leszek Balcerowicz swoim wtorkowym wykładem.
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG