Opowiedz nam, co u Ciebie. Projekt EUROSTUDENT

grafika

Analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy – to główny cel kolejnej edycji międzynarodowego projektu badawczego EUROSTUDENT VIII. Do wypełnienia ankiety zapraszani są uczestnicy studiów: I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych.

Cykliczne badanie, zlecane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, pozwala uchwycić trendy, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego. Łącznie badaniem objętych zostanie co najmniej 10 000 studentów.

Link do ankiety

Do wypełnienia ankiety (dostępnej do końca czerwca br. i zajmującej ok 20 min.) zapraszani są wszyscy uczestnicy studiów: I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych, studiujący stacjonarnie, niestacjonarnie oraz ci, którzy studiują na odległość.

Nad metodologią badania czuwa zespół złożony z przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących, pod kierunkiem badaczy z Niemiec, Austrii i Holandii. Polska bierze udział w projekcie już po raz piąty.

Podziel się swoją historią i doświadczeniami już dziś.

Dodatkowych informacji i odpowiedzi na pytania udzieli zespół badawczy PBS w Sopocie, odpowiedzialny z realizację tego badania. Kontakt: eurostudent@pbs.pl.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG