Prof. UG Grzegorz Berendt Przewodniczącym Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

fot.

Dr hab. Grzegorz Berendt, prof. UG z Instytutu Historii Wydziału Historycznego, a także Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, został mianowany na Przewodniczącego Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.

Nominację wręczył profesorowi premier RP Mateusz Morawiecki podczas inauguracyjnego posiedzenia czwartej kadencji Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, które odbyło się 26 lipca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

- Nie możemy być obojętni wobec zła, które się dzieje i musimy odpowiednio wcześniej reagować. Nasza działalność jako członków rady, wspierających działania agend rządowych, przyczyni się nie tylko do utrzymywania pamięci o ofiarach, ale również do tego, aby świat, w którym żyjemy, nie powtórzył błędów w przeszłości – powiedział podczas odbierania nominacji przewodniczący MRO.

Międzynarodowa Rada Oświęcimska jest organem opiniodawczo-doradczym Prezesa Rady Ministrów. Zakres jej działalności obejmuje kwestie ochrony i zagospodarowania terenów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau oraz innych Pomników Zagłady.

Więcej informacji: https://muzeum1939.pl/dyrektor-muzeum-ii-wojny-swiatowej-w-gdansku-powolany-na-przewodniczacego-miedzynarodowej-rady/aktualnosci/5483.html

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG