Dr Magdalena Jaś-Nowopolska z nagrodą Herbert Stolzenberg Research Award for Excellent Academic Achievement

Wręczenie nagrody

Nagroda Herbert-Stolzenberg została przyznana dr Magdalenie Jaś-Nowopolskiej za badania naukowe o prawnych uwarunkowaniach wolności prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i Niemczech oraz wpływu procesu integracji europejskiej na stosunki gospodarcze w tych krajach. Były one realizowane wspólnie z Wydziałem Prawa i Administracji UG w ramach projektu naukowego pt. „Wolność działalności gospodarczej w polskiej i niemieckiej kulturze prawnej - perspektywa komparystyczna”.

Docenione osiągnięcie naukowe dotyczyło badań prowadzonych przez dr Magdalenę Jaś-Nowopolską w ramach projektu naukowego pt. "Wolność działalności gospodarczej w polskiej i niemieckiej kulturze prawnej - perspektywa komparystyczna”, którego kierownikiem ze strony polskiej była dr Hanna Wolska.

W trakcie trwania projektu przeprowadzone zostały badania naukowe o prawnych uwarunkowaniach wolności prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i Niemczech oraz wpływu procesu integracji europejskiej na stosunki gospodarcze w tych krajach. Zorganizowano też debatę naukową, uruchomiono platformę internetową - „Polsko-Niemieckie Forum Wymiany Myśli Prawnej” oraz wydano publikację naukową podsumowującą rozważania podjęte przez przedstawicieli nauki prawa polskiego i niemieckiego, której m.in. dr Magdalena Jaś-Nowopolska była redaktorem.

Nagroda im. dr Herberta Stolzenberga jest przyznawana co dwa lata za wybitne badania w dziedzinie nauk społecznych, ekonomicznych i prawnych na Justus-Liebig Uniwersytecie w Giessen. Otrzymują ją naukowcy, którzy wyróżniają się doskonałymi osiągnięciami w badaniach i wyjątkowym zaangażowaniem w swoich dyscyplinach.

Informacja o przyznaniu nagrody Magdalenie Jaś-Nowopolskiej w niemieckiej gazecie:

Informacja pochodzi ze strony WPiA UG

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG