Wciąż zastanawiasz się nad studiami? Na tych kierunkach trwa rekrutacja

rekrutacja

Rekrutacja na Uniwersytecie Gdańskim w większości przypadków potrwa do połowy września. Jeśli więc nadal stoisz przed wyborem studiów, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Szczegółowy harmonogram rekrutacji dostępny jest na stronie UG.

- Podczas zapisów na studia I stopnia i jednolite magisterskie na rok akademicki 2022/2023 na UG najpopularniejszym kierunkiem była Psychologia - wybrało ją ponad 1,8 tys. kandydatów. Zaraz po niej największym zainteresowaniem cieszyły się: Zarządzanie (ponad 1,3 tys. chętnych), Prawo (ponad 1,2 tys. chętnych), Ekonomia (ponad 1,1 tys. chętnych) – mówi Beata Królczyk, Kierownik Biura Rekrutacji UG. - Z kolei najwięcej osób na jedno miejsce ubiegało się o przyjęcie na: Kryminologię (prawie 13 osób), Informatykę - profil ogólnoakademicki (niemal 12 osób) i Psychologię (10 osób).

Rekrutacja nadal trwa. Dlatego wszystkich, którzy chcą rozpocząć studia jeszcze w tym roku, prosimy o rejestrację w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK).

Rozpoczęły się już zapisy na studia stacjonarne pierwszego stopnia, na których limit miejsc nie został wyczerpany w pierwszym naborze. Trwa także rekrutacja na studia prowadzone w trybie niestacjonarnym oraz na studia drugiego stopnia.

Lista kierunków, na które można się jeszcze zapisać, znajduje się na stronie Rekrutacji w zakładce „Terminy” i jest na bieżąco aktualizowana. Dostępne kierunki studiów, na których limit miejsc nie został wyczerpany, posiadają dopisek „Rekrutacja dodatkowa”.

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdują się w kartach poszczególnych kierunków studiów w zakładce „Kierunki studiów” na stronie Rekrutacji.

Kandydaci, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości związane z naborem, mogą kontaktować się z Biurem Rekrutacji UG: ul. Bażyńskiego 8, 80-309 Gdańsk - Budynek Rektoratu, II piętro, pok. 228 i 229
telefony: (58) 523 23 26, 523 23 28, 523 23 32, 523 25 32
e-mail:
rekrutacja@ug.edu.pl

EMW/Zespół Prasowy UG