UG na mapie pomorskiego ekosystemu startupowego

W wydanym niedawno przewodniku dla startupów po pomorskim ekosystemie biznesu – „Morze nowych technologii. Pomorze 2020” – znajduje się informacja o Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego, które wspiera pracowników naukowych w komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych. „Morze nowych technologii…” to kompendium wiedzy, pomocne dla każdego początkującego inwestora.

Morze nowych technologii. Pomorskie 2020” to pierwsza edycja raportu przedstawiająca przykłady startupów, które doskonale funkcjonują na pomorskim rynku oraz wskazują na innowacyjność i kreatywność ich założycieli. To także mapa kontaktów do współpracy z instytucjami otoczenia biznesu oraz przewodnik po sposobach finansowania działalności.

W publikacji, która stanowi bazę najciekawszych pomorskich startupów, miejsc, wydarzeń, które warto odwiedzić, można również znaleźć informacje o Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego. To jednostka ogólnouczelniana, która ma na celu wsparcie pracowników naukowych w komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych. Działalność Centrum koncentruje się na poszukiwaniu inwestorów zainteresowanych wykorzystaniem innowacyjnych technologii. CTT jest także jednostką powołaną w celu ochrony praw własności intelektualnej wypracowanej przez naukowców UG. Dzięki działaniom CTT UG powstało już 6 spółek spin-off Uniwersytetu Gdańskiego, tj. Fermentum Mobile, Qsar Lab, Vaxican, Officina Baltica, NanoEXPO oraz TCI.

CTT to również jednostka realizująca program Inkubator Innowacyjności. Celem programu jest wzmocnienie procesu zarządzania wynikami badań w zakresie komercjalizacji, poprzez objęcie szczególnym wsparciem gospodarczo-użytecznych wyników badań naukowych i prac rozwojowych. Realizacja programu ma przyczynić się do promocji osiągnięć naukowych, zwiększenia ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.

W latach 2017-2020 Biuro CTT UG uzyskało dofinansowanie na podniesienie poziomu gotowości technologicznej prac przedwdrożeniowych realizowanych na UG w kwocie ponad 2,3 mln zł.

Startupy to niestandardowe środowisko, niegasnąca energia i zapał do nowatorskich pomysłów. Wszyscy ci, którzy rozwijają swoje biznesowe żagle lub nieśmiało myślą o wypłynięciu w biznesowy rejs mogą zapoznać się z najnowszą publikacją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przygotowaną przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości zarządzającą Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER.

Pobierz: „Morze nowych technologii. Pomorskie 2020”

Pobierz: „Sea of new technologies. Pomorskie 2020”

Biuro Rzecznika Prasowego