Program MOST 2020/2021 – rekrutacja

MOST to Program Mobilności Studentów i Doktorantów, który od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów i doktorantów, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad trzydziestu polskich uczelni partnerskich.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W REKRUTACJI NA SEMESTR ZIMOWY I CAŁY ROK AKADEMICKI 2020/2021

Termin rekrutacji: od 02 do 15 września 2020 r.

Wszelkie szczegóły na temat Programu MOST dostępne są na stronie oraz na stronie UG dotyczącej Programu MOST.

Informacje znaleźć można także na Facebooku.

Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z ideą programu, bowiem niemal 30 zrzeszonych w nim uczelni to czołówka polskiej edukacji publicznej – słowem, każdy z pewnością odnajdzie ofertę dla siebie.

Rekrutacja krok po kroku:

1. Załóż konto lub zaloguj się do systemu IRK MOST (https://irkmost.amu.edu.pl/pl/)
  2. Wybierz kierunek/kierunki w uczelni, na której chcesz realizować program wymiany MOST. PAMIĘTAJ o zachowaniu priorytetów w wyborze kierunków.
  3. Wygeneruj wniosek.
  4. Wydrukowany wniosek podpisz, zeskanuj i wyślij na adres mailowy do Uczelnianego Koordynatora Programu MOST w UG na adres: mk@ug.edu.pl
  5. Jeżeli decydujesz się na dołączenie listu motywacyjnego do swojego wniosku, to również go wydrukuj, podpisz, zeskanuj i wyślij razem z wnioskiem na podany wyżej adres mailowy.
  6. Koordynator Uczelniany o otrzymaniu wniosku (z ewentualnym listem motywacyjnym) poinformuje Was mailem zwrotnym, stanowiącym potwierdzenie złożenia wniosku.
  7. Następnie wniosek zostanie przedstawiony do zaopiniowania właściwemu Prodziekanowi ds. Studenckich, a także Prorektorowi ds. Studenckich i Kształcenia.
  8. O uzyskaniu pozytywnych opinii zostaniesz poinformowany przez Koordynatora Uczelnianego w wiadomości mailowej.
  9. Pozytywnie zaopiniowane wnioski zostaną wgrane do systemu IRK i przedstawione Uniwersyteckiej Komisji Kształcenia.
  10. Decyzje Uniwersyteckiej Komisji Kształcenia będą dostępne na indywidualnych kontach studentów w programie IRK.

PO ZAKWALIFIKOWANIU SIĘ NA PROGRAM MOST MASZ OBOWIĄZEK PODPISANIA POROZUMIENIA O PROGRAMIE ZAJĘĆ.

W celu uzyskania pomocy w tworzeniu takiego Porozumienia skontaktuj się z Wydziałowym Koordynatorem Programu Most.

MOST rekrutacja
Biuro Promocji