XVIII „Letnie Spotkania z Nauką” zakończone

XVIII edycja „Letnich Spotkań z Nauką”.

Dobiegła końca XVIII edycja „Letnich Spotkań z Nauką” - akcji popularyzującej naukę, która organizowana jest m.in. przez Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN w Czarlinie-Skoczkowie nad jeziorem Wdzydze. W organizację wydarzenia z ramienia UG zaangażowany był dr Wacław Kulczykowski.

„Letnie Spotkania z Nauką” to coroczny cykl wykładów organizowanych w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, trwających przez lipiec i sierpień i odbywających się na otwartym powietrzu w otoczeniu leśnej przyrody. Podczas tegorocznej edycji wygłoszonych zostało 8 wykładów popularyzujących naukę, a wśród wykładowców znalazło się trzech naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego: dr Karol Kłodziński, mgr Radosław Kubus oraz mgr Marcin Szumny.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a w wykładach uczestniczyło średnio od  40 nawet do 60 osób.

Spotkania, z uwagi na pandemię COVID-19, odbywały się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się po terenie ośrodka. Zdezynfekowane krzesła były rozstawione zgodnie z wymaganymi odstępami. Goście zostali poproszeni o zachowanie wymaganego dystansu między innymi słuchaczami.

Organizatorami trwającej już od 18 lat akcji jest Instytut Budownictwa Wodnego PAN, Instytut Oceanologii PAN, Wydział Historyczny UG oraz Radą Upowszechniania Nauki PAN.

Więcej informacji na temat wydarzenia

 

Fot. dr Wacław Kulczykowski

Fotorelacja z XVIII edycji „Letnich Spotkań z Nauką”
Biuro Rzecznika Prasowego