Uniwersytet Gdański nagrodzony na Gali AZS

fot.

Fot. materiały prasowe AZS.

Drugie miejsce w klasyfikacji uniwersytetów i czwarte w klasyfikacji generalnej dla Uniwersytetu Gdańskiego! Tak, podczas tegorocznej Gali Sportu Akademickiego, nagrodzono najlepszych sportowców, działaczy, a przede wszystkim najlepsze uczelnie w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Tegoroczna Gala Sportu Akademickiego była zwieńczeniem obchodów 100-lecia AZS Lublin. Podczas uroczystości w Centrum Spotkania Kultur nagrodzono najlepszych sportowców i uczelnie biorące udział w AMP.

Przedstawiciele AZS UG w składzie - Dyrektor Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu - dr Jan Patok, Z-ca Dyrektora - Tomasz Aftański i Prezes AZS Uniwersytet Gdański - Piotr Walczak mieli zaszczyt odebrać wyróżnienia za 2. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów i 4. miejsce w klasyfikacji generalnej dla Uniwersytetu Gdańskiego.

- Znaleźć się po raz kolejny w czołówce klasyfikacji to ogromny sukces Uniwersytetu Gdańskiego. W rywalizacji uniwersytetów lepszy był tylko Uniwersytet Warszawski. W klasyfikacji generalnej przed nami znalazły się niezwykle silne uczelni - Politechnika Gdańska, wspomniany Uniwersytet Warszawski i AGH Kraków – mówi Piotr Walczak, Prezes AZS UG. - Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich Studentów, Trenerów, Pracowników. Podziękowania kieruję oczywiście również w stronę Władz Uczelni, które umożliwiły nam starty w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski.

Wyróżnienia podczas Gali w Lublinie otrzymały studentki Uniwersytetu Gdańskiego - Paula Zawistowska i Weronika Wieżynis. Zawodniczki zespołu Futsalu Kobiet AZS UG odebrały wyróżnienia za brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata wywalczony w tym roku w Portugalii.

 

Piotr Walczak

Fot. materiały prasowe AZS
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG