Pierwsze posiedzenie Senatu Uniwersytetu Gdańskiego w kadencji 2020-2024

24 września 2020 w formie wideokonferencji odbyło się pierwsze posiedzenie Senatu Uniwersytetu Gdańskiego w nowej kadencji 2020-2024. Posiedzeniu przewodniczył dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała prof. UG, który ponownie został wybrany na stanowisko Rektora Uniwersytetu Gdańskiego. 1 września 2020 nową czteroletnią kadencję rozpoczęli również prorektorzy, a także dziekani i prodziekani wydziałów.

Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała prof. UG został ponownie wybrany na stanowisko Rektora Uniwersytetu Gdańskiego 27 kwietnia 2020 roku. Funkcje prorektorów w nowej kadencji sprawują:

dr hab. Dorota Pyć, prof. Uniwersytetu Gdańskiego – Prorektor ds. Nauki i Umiędzynarodowienia

dr hab. Aneta Oniszczuk-Jastrząbek, prof. Uniwersytetu Gdańskiego – Prorektor ds. Informatyzacji i Promocji

dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. Uniwersytetu Gdańskiego – Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia

prof. dr hab. Krzysztof Bielawski – Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką

Senat Uniwersytetu Gdańskiego w kadencji 2020-2024 liczy 67 członków oraz 13 członków z głosem doradczym. Zasiadają w nim przedstawiciele wydziałów, jednostek UG, studentów, doktorantów oraz pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

Skład Senatu nowej kadencji znajduje się na stronie: https://ug.edu.pl/o_uczelni/wladze/senat_uniwersytetu_gdanskiego

Na kadencję 2020-2024 powołani zostali również dziekani i prodziekani wydziałów Uczelni:

prof. dr hab. Dariusz L. Szlachetko – dziekan Wydziału Biologii

dr hab. Beata Grobelna, prof. UG – dziekan Wydziału Chemii

dr hab. Monika Bąk, prof. UG – dziekan Wydziału Ekonomicznego

dr hab. Urszula Patocka-Sigłowy, prof. UG – dziekan Wydziału Filologicznego

dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG – dziekan Wydziału Historycznego

prof. dr hab. Piotr Bojarski – dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki

dr hab. Tadeusz Dmochowski, prof. UG – dziekan Wydziału Nauk Społecznych

dr hab. Waldemar Surosz, prof. UG – dziekan Wydziału Oceanografii i Geografii

dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG – dziekan Wydziału Prawa i Administracji

prof. dr hab. Mirosław Szreder – dziekan Wydział Zarządzania

dr hab. Ewelina Król, prof. UG – dziekan Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed

Funkcję Kanclerza w nowej kadencji sprawuje mgr Marta Mularczyk, a Kwestora – mgr Olga Dziubek.

W nowej kadencji dyrektorem Centrum Języków Obcych pozostaje mgr Alina Swebocka, a dyrektorem Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu dr Jan Patok.

Biuro Rzecznika Prasowego