Poezja o uczelni i herstoria matki-akademiczki. Zapraszamy na podwójne spotkanie autorskie

O różnych sposobach patrzenia na szkoły wyższe porozmawiają dr Beata Karpińska-Musiał oraz Piotr Sobolczyk. Zapraszamy dziś, 10 listopada, na ulicę Długą 35, gdzie o 18:00 rozpocznie się spotkanie.

Obaj goście są autorami książek na temat uczelni, jednak wybrali całkowicie różne formy do opisania tych instytucji. Książka dr Beaty Karpińskiej-Musiał jest autoetnografią, osobistym zapisem doświadczeń związanych z łączeniem kariery naukowej i macierzyństwa. Autorka w książce bawi się formą, niektóre fragmenty są napisane stylem naukowym, inne stanowią zapis strumienia świadomości. Natomiast Piotr Sobolczyk pisze o nieprzenikliwej bańce akademii, czujnie i uważnie chroniącej swoje sekrety. Tę treść przedstawił w formie poezji. 

- Oboje uprawiają bieg na przełaj; oboje poszukują nowych wyzwań jak tlenu, zmiennokształtni, ale zarazem niepodatni na skrajności, gdyż zbyt nastawieni są na swoje cele i przekonania, co najwyżej modyfikując je z upływem czasu - powiedziała o gościach spotkania dr hab. Izabela Morska, prof. UG, która poprowadzi spotkanie.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gdańsk Miasto Literatury w ramach promocji książek „Harcowanie na planie. Her-storia stawania się matką-akademiczką w polskim uniwersytecie” Beaty Karpińskiej-Musiał i  „Wydechy z bezrybocia” Piotra Sobolczyka.

Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG