Nagroda Naukowa Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza. Spotkanie z prof. dr hab. Małgorzatą Omilanowską-Kiljańczyk

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Gdańskie Towarzystwo Naukowe zapraszają  17.11.2022 o godz. 18.00 na spotkanie z prof. dr hab. Małgorzatą Omilanowską-Kiljańczyk, laureatką Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za rok 2021. Tydzień później - 24.11.2022 odbędzie się spotkanie z drugą laureatką - prof. Ewą Łojkowską.

Prof. Małgorzata Omilanowska - Kiljańczyk otrzymała nagrodę za rok 2021 w kategorii  nauk humanistycznych i społecznych, za wybitne dokonania w kraju i za granicą w zakresie nauk o sztuce. Laureatka nagrody wygłosi wykład pt: Czy Witruwiusz miał rację? Czy architektura powinna być użyteczna, piękna, a przede wszystkim trwała?”
 

O życiu oraz pasji prof. Omilanowskiej opowie dr Jacek Kołtan dr filozofii, wykładowca akademicki, pełnomocnik Dyrektora ds. Naukowych Europejskiego Centrum Solidarności.

Spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia Gdańsk Beata Szewczyk, a oprawę muzyczną zapewni Mikołaj Trzaska.

Zapraszamy - 24.11.2022 o godz. 18.00 do Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku przy ul. Korzennej 33/35!

W tym roku po raz pierwszy w historii Nagrody Naukowej im. Jana Heweliusza w obu kategoriach zwyciężyły naukowczynie (i obie z Uniwersytetu Gdańskiego) - w kategorii nauk humanistycznych i społecznych prof. Małgorzata Omilanowska, a w kategorii nauk przyrodniczych i ścisłych prof. dr hab. Ewa Łojkowska.

Spotkanie z drugą laureatką Nagrody Naukowej Miasta Gdańska odbędzie się natomiast 24.11.2022 o godz. 18.00. Na spotkanie zaprosimy Państwa w osobnej informacji na stronie.

 

Rozmowa z prof. Małgorzatą Omilanowską "Życie jest tu i teraz"  

 

Więcej o wydarzeniu

zaproszenie
oprac. MNG