Kursy analizy danych dla obywatel Ukrainy na UG

fot.

Uniwersytet Gdański zaprasza na dwa darmowe kursy analizy danych dla obywateli Ukrainy, którzy przebywają aktualnie w Trójmieście. Kursy będą się odbywać w języku angielskim na Uniwersytecie Gdańskim.

W kursach mogą uczestniczyć obywatele Ukrainy, którzy wjechali do Polski po 23 lutego 2022 roku. Do rozpoczęcia kursu potrzebny będzie ukraiński paszport ze stemplem wjazdowym po 23 lutego 2022 roku. Będzie on weryfikowany w pierwszym dniu zajęć.

Znajomość języka angielskiego jest warunkiem koniecznym, ponieważ kursy będą prowadzone w całości w języku angielskim.

Program kursu

Każdy program składa się z 10 godzin wykładów, a pozostały czas poświęcony jest na ćwiczenia praktyczne i rozwój umiejętności w laboratorium komputerowym.

  • Criminological Research Methods (40h, w tym 30h pracy pod nadzorem) wprowadzi Cię do statystycznego programowania bayesowskiego i wnioskowania przyczynowego w R dla zastosowań kryminologicznych. Dołączysz do grupy naszych studentów kryminologii na Uniwersytecie Gdańskim.
  • Analiza i wizualizacja danych dla studiów dziennikarskich (30h w tym 20h pracy pod nadzorem) nauczy Cię podstawowych metod i zasad wizualizacji danych oraz wprowadzi w podstawy analizy bayesowskiej z użyciem R i ggplot2. Dołączysz do naszych studentów Studiów Dziennikarskich na Uniwersytecie Gdańskim.

Możesz wziąć udział w obu kursach lub tylko w jednym z nich, prosimy o określenie swoich preferencji w formularzu rejestracyjnym dostępnym pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdxmmFBspfA-x3zjHN_pFrCHjkhR5R…

Rejestracja

Jeśli chcesz wziąć udział w programie, prosimy o rejestrację za pomocą poniższego formularza do końca roku 2022 - przyjęcie do programu następuje według kolejności zgłoszeń.

Termin rejestracji: 31 grudnia 2022 r.

Powiadomienie o przyjęciu/odrzuceniu: 16 stycznia 2022 r.

Zajęcia: 20 lutego - 15 maja 2023 r.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://rfl-urbaniak.github.io/teaching/ Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz na adres: rfl.urbaniak+teaching@gmail.com.

 

grafika
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG