Chemiłajki na UG. Odkryj tajniki chemii w świątecznym klimacie

fot.

Uniwersytet Gdański zaprasza dzieci z przedszkoli oraz ze szkół podstawowych na Chemiłajki organizowane na Wydziale Chemii UG. Podczas pokazu chemicznego oraz warsztatów z różnego rodzaju doświadczeniami najmłodsi będą mogli odkryć tajniki chemii w świątecznym klimacie. Do zobaczenia 15 grudnia br. w godzinach od 16:00 do 19:00 na UG!

Wydarzenie organizowane jest przez Koło Naukowe Ochrony Środowiska, Koło Naukowe Biznesu Chemicznego, Naukowe Koło Chemików oraz Radę Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

- Impreza ma charakter otwarty, nie obowiązują wcześniejsze zapisy, zapraszamy więc każdego zainteresowanego. Na przygotowanych przez nas stoiskach dzieci będą mogły stworzyć własną przypinkę, mydło oraz kulę do kąpieli czy ułożyć modele różnych związków chemicznych (puzzle 3D). O godz. 17 odbędzie się Mikołajkowy Pokaz Chemiczny, podczas którego będą prezentowane doświadczenia z suchym lodem, ciekłym azotem.  Będą też chemiczne świetliki - zdradza Kewin Andrzejewski z Koła Naukowego Biznesu Chemicznego.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

EMW/Zespół Prasowy UG