Sea Tech Week® – międzynarodowa konferencja z udziałem naukowców z UG

Na tegorocznej, międzynarodowej konferencji Sea Tech Week®, umacniającej międzynarodową współpracę i biznes w dziedzinie nauki i technologii morskich, dwa wystąpienia przeznaczone będą dla ekspertów z konsorcjum SEA-EU. W tym zacnym gronie znajduje się dwóch prelegentów z Uniwersytetu Gdańskiego: dr hab. Mariusz Sapota, prof. UG, z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr Iwona Pawliczka vel Pawlik, ze Stacji Morskiej im. Profesora Skóry z Instytutu Oceanografii w Helu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-16 października.

Od ponad 20 lat w Breście (Francja), Sea Tech Week® tworzy i umacnia międzynarodową współpracę i biznes w dziedzinie nauki i technologii morskich. Wirtualny Sea Tech Week® jest organizowany przez środowisko ekspertów "Campus mondial de la mer" (Bretania, Francja), które podzieli się swoim doświadczeniem w dziedzinie badań i innowacji morskich.

W bogatym programie tygodnia dwie sesje przeznaczone są dla ekspertów z konsorcjum SEA-EU. W tym gronie jest dwóch prelegentów z Uniwersytetu Gdańskiego. W dniu 14 października wystąpi dr hab. Mariusz Sapota, prof. UG, dyrektor Instytutu Oceanografii z prezentacją zatytułowaną “In mari via tua” the main motto of the University of Gdańsk how we work to fulfil it”. Natomiast 15 października swoje wystąpienie będzie miała pan dr Iwona Pawliczka vel Pawlik, dyrektor Stacji Morskiej im. Profesora Skóry Instytutu Oceanografii w Helu, zatytułowane “Remote sensing for conservation of endangered marine mammals in the Baltic Sea”.

Szczegółowy opis tego wydarzenia, program oraz możliwość rejestracji znajdują się na stronie internetowej.

logo Sea-eu
Biuro Rzecznika Prasowego