Rozjaśnij hospicyjne niebo – zbiórka na rzecz hospicjum w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego

Razem wesprzyjmy ponad tysiąc pacjentów w Hospicjum dla Dzieci i Dorosłym im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. Do końca roku dary można zostawić w specjalnych miejscach na terenie Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego.

Okres świąteczny sprzyja różnego rodzaju akcjom charytatywnym. Właśnie teraz częściej myślimy o potrzebujących, o tych którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, zdrowotnej, osobistej czy wręcz wymagają stałej opieki i obecności drugiego człowieka.

Biblioteka UG od lat wspiera Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. W tym roku również zorganizowała zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Pracownicy i pacjenci hospicjum czekają na: słodkości, mydło do rąk w płynie, kapsułki do prania, ręczniki papierowe, środki do mycia podłóg, majtki chłonne.

Hospicjum otacza opieką ok. 1000 pacjentów rocznie, zarówno w ich domach, jak i w hospicjum stacjonarnym w Gdańsku. Ośrodek nie mógłby sprawnie funkcjonować bez środków pochodzących z darowizn od sponsorów instytucjonalnych i osób prywatnych.

- W okresie świątecznym nasze serca otwierają się szerzej. Wówczas łatwiej jest nam dostrzec drugiego człowieka i jego problemy. Warto więc zadbać o to, żeby atmosferę świąt podtrzymać w kolejnych miesiącach - powiedział Dyrektor Biblioteki UG Roman Tabisz.

Zbiórka wystartowała 1 grudnia i potrwa do końca roku. Dary  można zostawiać w Bibliotece Głównej w oznaczonych plakatami miejscach.

Bardzo gorąco zachęcamy do wsparcia akcji.

BUG