UG gra dla WOŚP. Licytacje na 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rano kawa z psychologiem, popołudniem obiad z Rektorem Uniwersytetu Gdańskiego, a wieczorem koncert Adele Songbook Studia Wokalnego UG. Zobacz, co jeszcze wystawiła społeczność akademicka naszej uczelni na aukcje 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

UGotuj

1. UG-otuj obiad z Rektorem prof. dr. hab. Piotrem Stepnowskim!

Zapraszamy na kulinarną podróż do Włoch z… Rektorem Uniwersytetu Gdańskiego! Prof. dr hab. Piotr Stepnowski przygotuje wraz ze zwycięzcą Involtini z szynką parmeńską, gruszką i gorgonzolą. 

Involtini to włoskie określenie na wszelkiego rodzaju zawijane zrazy. W przypadku tego dania zostaną one podane z przepysznym słono-słodkim nadzieniem. Przygotuj je wraz z Rektorem u niego w domu, a potem wspólnie delektujcie się smakiem. 

(Link)

Książka

2. Książka popularnonaukowa z autografem Noblisty (+ bonus) wystawiona przez prof. dr. hab. Wiesława Laskowskiego (zakończona)

Przedmiotem aukcji jest książka popularnonaukowa pt. „Od splątania cząstek do kwantowej teleportacji” autorstwa prof. Antona Zeilingera, laureata Nagrody Nobla z fizyki w roku 2022. Noblista złożył w książce swój autograf. 

O czym jest książka? Wielu fizyków oceniło pozycję jako najlepszą książkę popularyzująca fizykę kwantową i wyrastającą z niej kwantową informatykę. Autor bardzo umiejętnie i przejrzyście wprowadza czytelnika w kolejne tajniki tej dziedziny.

Od kogo kupię książkę? Książkę wystawia na aukcję jej pierwszy i obecny właściciel - Wiesław Laskowski. Profesor fizyki teoretycznej z Gdańska i Prorektor Uniwersytetu Gdańskiego ds. Badań Naukowych.

Bonus. Jeśli książka zostanie wylicytowana za kwotę wyższą niż 1 500 zł dodatkowo prof. Wiesław Laskowski wygłosi kameralny wykład popularno-naukowy „Od kota Schrödingera do kwantowych komputerów” dla zwycięzcy aukcji.

(Link)

Poranek

Poranek, 2022

akryl na płótnie, 120 × 100 cm

3. Obraz „Poranek” prof. Anety Oniszczuk-Jastrząbek

Przedmiotem licytacji jest akrylowy obraz namalowany przez dr hab. inż. Anetę Oniszczuk-Jastrząbek, prof. UG. Obraz powstał w wyniku inspiracji podróżami do uniwersytetów nadmorskich w ramach programu SEA EU i jest kontynuacją niezwykłego cyklu prac autorstwa Pani Profesor powstałego jako efekt projektu pt. „SEA EU by the Sea”. 

Tytuł obrazu „Poranek” nawiązuje do budzącej się nadziei na lepsze jutro. Po każdej ciężkiej nocy wstaje nowy dzień, który niesie światło i nowe wyzwania. WOŚP stanowi szansę dla potrzebujących, ponieważ pieniądze przekazane na ten szczytny cel otwierają przed nimi morze możliwości. Chorzy dostają nadzieję na lepsze jutro i kolejny piękny poranek. 

Na zwycięzcę licytacji czeka również oprowadzanie kuratorskie oraz możliwość porozmawiania przy kawie z artystką o jej inspiracjach.

Zachęcamy do licytowania! Już niedługo obraz Pani Profesor może wisieć w Waszym domu. 

(Link)

Dziekan WNS

Fot. Jakub Zboiński

4. Kolacja z Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych dr. hab. Michałem Harciarkiem, prof. UG

Porozmawiacie o neuropsychologii, prowadzeniu największego wydziału na UG, a może po prostu o muzyce, kulinariach czy podróżach — podczas kolacji gość Dziekana WNS będzie miał szeroki zakres tematów rozmów. 

Prof. Michał Harciarek prowadzi kompleksowe interdyscyplinarne badania na temat mózgu. W zeszłym roku sprawdzał m.in., czy koronawirus Sars-Cov2 zaburza funkcjonowanie prawej półkuli i przedniego systemu uwagi. 

„Wszystkie drogi prowadzą do mózgu” - mówił dziekan w wywiadzie na stronie UG. Czemu tak jest? Przekonaj się na kolacji! Dziekan stawia!

(Link)

Foki

5. Karmienie fok w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu

Zapraszamy do licytacji wizyty w Stacji Morskiej w Helu, gdzie pod okiem doświadczonych opiekunów zwierząt będzie można wziąć udział w karmieniu i treningu medycznym stada hodowlanego fok szarych, a także zapoznać się z pracą naukowców nad morświnami. 

Stacja Morska UG im. prof. Krzysztofa Skóry to wyjątkowe miejsce. Naukowo-badawcza stacja terenowa Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego zajmuje się głównie badaniami i dydaktyką dotyczącą przyrody i ochrony Morza Bałtyckiego. Bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w czasie letnim, cieszy się też inna część kompleksu - fokarium, będące miejscem realizacji projektu czynnej ochrony foki szarej, służące badaniom i edukacji.  To ono jest główną atrakcją naszej aukcji – osoba, która wylicytuje wizytę w Stacji Morskiej, będzie miała niepowtarzalną okazję, by spotkać się oko w oko z foką!

Zapraszamy do licytowania!

UWAGA: w karmieniu fok udział może wziąć wyłącznie osoba pełnoletnia.

(Link)

Biotech

6. „Biotechnologiczna moc bursztynu”

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed we współpracy z Wydziałem Biologii UG zapraszają na warsztaty poświęcone biotechnologicznym właściwościom bursztynu.

Daj się oczarować magii bursztynu podczas spaceru po wystawie „Życie w lesie bursztynowym" przygotowanej w Muzeum Inkluzji w Bursztynie na Wydziale Biologii UG, a następnie zajrzyj do laboratorium biotechnologa na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed, by wcielić się w rolę naukowca zgłębiającego tajemnice "kamienia życia" i własnoręcznie przygotować bursztynowy eliksir peelingujący.

Wiek: 15+

Oferta przeznaczona jest dla grupy do max. 10 osób, które chcą poznać biotechnologiczną moc bursztynu.

Prowadzący warsztaty: dr n. med. inż. Dorota Pomorska (MWB UG i GUMed) oraz pracownicy Muzeum Inkluzji w Bursztynie WBUG (kurator muzeum dr Elżbieta Sontag, paleontolog mgr Błażej Bojarski)

Termin do uzgodnienia ze zwycięzcą aukcji.

Wylicytuj tę unikalną atrakcję dla swojej rodziny i przyjaciół i poznajcie wspólnie biotechnologiczną moc bursztynu!

(Link)

Bursztyn

7. Dzień w bursztynowym laboratorium UG

Przedmiotem aukcji jest intensywny, jednodniowy kurs poświęcony żywicom kopalnym prowadzony przez zespół naukowców z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego w „Laboratorium Paleontologicznym Żywic Kopalnych”. 

Kurs prowadzą: dr Elżbieta Sontag i mgr Błażej Bojarski z Muzeum Inkluzji w Bursztynie UG

Oferta przeznaczona jest dla grupy do pięciu osób, które chcą poznać bursztyn bałtycki i inne żywice kopalne od strony naukowej. 

Kurs obejmuje: 

  • profesjonalny wykład, podczas którego zostaną przedstawione najważniejsze fakty oraz najnowsze teorie dotyczące powstawania żywic kopalnych i skamieniałości w nich zawartych.
  • kurs preparatyki inkluzji i szlifowania oraz polerowania bursztynu bałtyckiego przy użyciu specjalistycznego sprzętu jaki i metodami domowymi.
  • wizytę na wystawie „Życie w Lesie Bursztynowym”

Termin do uzgodnienia ze zwycięzcą aukcji.

(Link)

Oceanograf

8. Zwiedzanie statku naukowo- badawczego Uniwersytetu Gdańskiego RV Oceanograf w porcie

Zobacz najnowocześniejszą morską jednostkę badawczą w Europie!

Przedmiotem licytacji jest unikalna możliwość indywidualnego zwiedzenia statku naukowo-badawczego Uniwersytetu Gdańskiego RV Oceanograf. Twoim przewodnikiem po tej badawczej jednostce będzie dr Jakub Idczak, który podczas około godzinnego oprowadzania po statku zademonstruje możliwości badawcze jednostki, w tym specjalistyczną aparaturę pomiarową wykorzystywaną do badania morza. 

Zapraszamy maksymalnie 5-osobową grupę.

(Link)

Wybierz się w rejs statkiem naukowo-badawczym Uniwersytetu Gdańskiego R/V Oceanograf!

9. Wybierz się w rejs statkiem naukowo-badawczym Uniwersytetu Gdańskiego RV Oceanograf!

Weź udział w naszej licytacji i wyrusz w rejs statkiem naukowo-badawczym Uniwersytetu Gdańskiego RV Oceanograf! Podczas wyprawy dr Jakub Idczak zademonstruje możliwości statku UG, w tym specjalistycznej aparatury pomiarowej wykorzystywanej w badaniach morza. Trasa podróży prowadzi nad wrakiem zalegającym na dnie Zatoki Gdańskiej, co będzie okazją do rejestracji danych hydroakustycznych ukazujących położenie zatopionego wraku.

Czas trwania rejsu: 5-6 godzin.

Na rejs możemy zabrać maksymalnie 5 osób.

(Link)

prof. Tomczak

10. Lekcja dyrygowania z prof. dr. hab. Marcinem Tomczakiem

Konsultacja z niezwykle doświadczonym dyrygentem, pedagogiem, prof. Marcinem Tomczakiem

Czas trwania zajęć: 45 minut.

Termin zajęć: do indywidualnego ustalenia.

Zapewne każdy kiedyś wymachiwał dłońmi w rytm muzyki wyobrażając sobie przed sobą orkiestrę symfoniczną. Teraz macie okazję poćwiczyć dyrygenturę z profesjonalistą! 

Oferujemy zajęcia z niezwykle utytułowanym dyrygentem Marcinem Tomczakiem, który od 30 lat prowadzi Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego oraz wykształcił pokolenia dyrygentów na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. 

Miejsce: budynek Akademickiego Centrum Kultury UG, ul. Wita Stwosza 58, Gdańsk 

Oferta dla osób powyżej 16 roku życia.

(Link)

100lat

11. Personalizowane STO LAT zaśpiewane specjalnie dla Ciebie przez Chór UG

Personalizowane STO LAT zaśpiewane specjalnie dla Ciebie przez Chór UG

Specjalnie dla Ciebie lub kogoś Ci bliskiego Akademicki Chór UG zaśpiewa "Sto lat" i wyśle w dniu urodzin na wskazany adres mailowy spersonalizowane video. 

Akademicki Chór UG to jeden z najbardziej cenionych chórów akademickich w Polsce. Istnieje od 1971 roku niezmiennie prezentując bardzo wysoki poziom wykonawczy. Jest laureatem wielu nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach i konkursach, podróżuje, aktywnie koncertuje i nie boi się ciekawych wyzwań.

(Link)

Adele Songbook

12. Dwa bilety na koncert Adele Songbook + Marta Burdynowicz 17 lutego 2023 r. w Kaszubskiej Filharmonii w Wejherowie!

Przedmiotem aukcji są dwa bilety na koncert, który zagości w Kaszubskiej Filharmonii w Wejherowie. Największe przeboje z repertuaru Adele (m.in. Someone like you, Rolling in the deep, Rumour has it) w specjalnie przygotowanych aranżacjach zaprezentuje aż 9 wokalistek oraz 4-osobowy zespół muzyczny.

Gościem specjalnym koncertu będzie okrzyknięta polską Adele Marta Burdynowicz, zwyciężczyni programu The Voice of Poland w 2021 r., którą podziwiać można między innymi na scenach Teatru Muzycznego w Gdyni, Poznaniu i Łodzi oraz w Teatrze Syrena, Teatrze Rampa.

To będzie niezapomniany wieczór z twórczością 15-krotnej laureatki nagród Grammy – w interpretacji znakomitych polskich wokalistek młodego pokolenia.

Zapraszamy do licytacji! 

(Link)

KM

13. Konsultacje wokalne z prowadzącym Zespół Wokalny UG

Konsultacja z instruktorem wokalnym Krzysztofem Majdą.

Czas trwania zajęć: 60 minut

Miejsce: budynek Akademickiego Centrum Kultury UG, ul. Wita Stwosza 58, Gdańsk 

Oferta dla osób powyżej 10 roku życia. 

Lubisz śpiewać? Chciałbyś/chciałabyś zacząć przygodę ze śpiewem, ale nie wiesz jak? A może występujesz na scenie już od jakiegoś czasu i pragniesz rozwinąć swój warsztat? Wylicytuj konsultacje wokalne z Krzysztofem Majdą i uzyskaj poradę profesjonalisty.

Oferujemy godzinne zajęcia z doświadczonym nauczycielem śpiewu, który pomoże Ci zarówno w Twoich początkach jak i poprowadzi Cię na dalszym etapie wokalnej pasji. Podczas konsultacji będziecie mogli popracować nad: emisją głosu, oddechem, dykcją, konkretnym repertuarem lub inną kwestią, którą zdecydujecie się poruszyć. Podczas zajęć uzyskasz wiedzę i narzędzia niezbędne do pracy na scenie. 

(Link)

14. Zostań gościem Radia MORS!

14. Zostań gościem Radia MORS!

Zostań gościem Radia MORS! Poznaj tajniki pracy radiowca z obu stron. Przejdź specjalne szkolenie techniczne i merytoryczne, aby móc skorzystać z radiowego sprzętu i pobawić się swoim głosem. Sprawdź się także w roli realizatora dźwięku i zasiądź za konsoletą mikserską. Zobacz, jak układa się playlistę utworów i jak tworzy się serwis informacyjny. 

Zapraszamy do licytowania!

(Link)

WOŚP

15. Prywatny pokaz filmowy w DKF Miłość Blondynki

Chcielibyście w najbliższym gronie obejrzeć na dużym ekranie dobry film? A może macie ochotę na relaksujący kinowy wieczór z przyjaciółmi? 

W tegorocznych aukcjach na rzecz WOŚP Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki wystawia możliwość wylicytowania prywatnego pokazu filmowego. Osoba, która zwycięży, zaprosi na sens swoich gości. Organizatorzy zadbają o nastrojową atmosferę i zaproponują filmową niespodziankę. 

Pokaz odbędzie się w sali kinowej na kampusie UG, w terminie wspólnie wybranym ze zwycięzcą licytacji. Poza filmowymi emocjami w kinowym pakiecie nie może zabraknąć popcornu i filmowych gadżetów od Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG Miłość Blondynki!

Zapraszamy do licytacji! Wylicytuj pokaz filmowy tylko dla Was!

Do wykorzystania do końca 2023 roku.

(Link)

Horse

16. HolisticHORSE - Stań się częścią stada koni na dwie godziny!

Spotkać Stado.

Konie codziennie w sposób stadny praktykują uważność i przez to rozwijają sztukę bycia razem w grupie. Ich pozornie proste życie to nieustanny proces grupowych negocjacji. Natura skłania konie do ucieczki przed niebezpieczeństwem, ale przede wszystkim do poszukiwania spokojnej, otwartej na komunikaty od innych współegzystencji - bezpieczne stado to zrelaksowane konie.

Zapraszamy do licytacji dwugodzinnego spotkania z dr Magdą Gajewską z Instytutu Socjologii UG, koniem Rudolfem i psią towarzyszką Betty w Bielkówku, którzy oprowadzą Cię po stajni i terenie padokowym, poznają z końmi w stadzie, zabiorą na spacer w końsko-pieskim towarzystwie, które będzie splecione z czyszczeniem, karmieniem i opowieścią o końskim życiu, a także zabawą z psem oraz opcjonalnie z treningiem uważności pod okiem instruktorki. 

(Link)

Kawa

17. Kawa (i wystawa!) z psychologiem. Pogadajmy przy kawie!

Dr Agata Rudnik z Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na kawę i ciacho do kawiarni Przelewki w Oliwie oraz na wspólny spacer na wystawę sztuki nowoczesnej w Pałacu Opatów.

Porozmawiaj z wykwalifikowanym psychologiem o tym, co Ci zagra w duszy: może o problemie, który masz ostatnio w głowie, stracie, której doświadczyłeś/-łaś, stresie, który odczuwasz. A może coś Cię smuci lub wyjątkowo irytuje, lub też po prostu zastanawiałeś/-łaś się, kim jest psycholog, co robi i chciałbyś/-abyś dowiedzieć się czegoś więcej o tej pracy? A może po prostu masz ochotę na kawę i ciacho w inspirujących wnętrzach i fajnym towarzystwie? Termin pozostaje do ustalenia tak, aby pasował wszystkim stronom. Dodatkowo wybierzemy się do Pałacu Opatów na wystawę prac Wojciecha Fangora (do 12 marca lub na inną, w późniejszym terminie). Do zobaczenia!

(Link)

 

Trening Wspinaczki

18. Trening z sekcją wspinaczki sportowej AZS Uniwersytet Gdański

Chciałbyś zobaczyć świat z innej perspektywy a przy okazji wesprzeć zbiórkę pieniędzy na słuszny cel? Jesteś we właściwym miejscu! Wejdź do strefy wspinaczki z sekcją AZS UG! AZS UG zaprasza na 1,5 godziny niezapomnianej przygody na panelu w Alfie Centrum w Gdańsku. Dowiesz się, jak zawiązać ósemkę, do czego służy magnezja oraz czym właściwie są „te baldy”. Przede wszystkim poznasz tajniki efektywnego treningu wspinacza i spróbujesz swoich sił na ścianie z drużyną Uniwersytetu Gdańskiego! Nie zwlekaj, kilka kliknięć i ten fantastyczny trening może być Twój! Nasz trening odbywa się w środy od 16:45 na ściance wspinaczkowej „Wspinalnia Alfa”. Towarzysz treningu mile widziany!

(Link)

Zadbaj o swój kręgosłup z trenerem sekcji sportowej Uniwersytetu Gdańskiego!

19. Zadbaj o swój kręgosłup z trenerem sekcji sportowej Uniwersytetu Gdańskiego! 

Bolą Cię plecy? Chcesz dowiedzieć się co robić, a czego nie robić, aby mieć zdrowy kręgosłup? 

Wylicytuj indywidualne zajęcia zdrowego kręgosłupa przygotowane specjalnie dla Ciebie! 

Po krótkim wywiadzie dotyczącym Twojego stanu zdrowia, rodzaju pracy, aktywności i ewentualnych niedomagań czy zespołów bólowych, Joanna Kania-Kot dyplomowany trener i pracownik dydaktyczny UG, przygotuje dla Ciebie dedykowany zestaw ćwiczeń. Te następnie zostaną przez nią dokładnie omówione i wspólnie przez Was przećwiczone. 

Zwycięzca licytacji wyjdzie po tych zajęciach z sali wyprostowany, uśmiechnięty, dotleniony, z dużą dawką dobrej energii i sporą wiedzą dotyczącą utrzymania zdrowego kręgosłupa.  

Zapraszamy do licytowania!

(Link)

Jantar

20. Sesja zdjęciowa w strojach Zespołu Pieśni i Tańca Jantar

Zapraszamy do licytacji wyjątkowej sesji fotograficznej w kostiumach Zespołu Pieśni i Tańca Jantar! 

Efektem sesji będzie minimum 10 zdjęć, które zostaną przekazane w formie cyfrowej. Ujęcia będą wykonane w dwóch różnych kostiumach, a do wyboru będą stroje we wzory: łowickie, krakowskie, kaszubskie, lubelskie, rzeszowskie. Sesja przeznaczona jest dla pary lub jednej osoby.  

Miejsce: budynek Akademickiego Centrum Kultury UG, ul. Wita Stwosza 58, Gdańsk.

Czas trwania sesji: do 2 godzin. Oferta dla osób pełnoletnich. 

(Link)

sTEFAN cHWIN

21. Książka prof. dr. hab. Stefana Chwina: „Wolność pisana po Jałcie”

W tegorocznej aukcji WOŚP przedmiotem licytacji jest wyjątkowy – bo opatrzony podpisem autora – egzemplarz książki, będącej zbiorem esejów, których wspólnym mianownikiem jest pojęcie wolności. 

- Autor udowadnia, że Stalin przygotował grunt pod powstanie Unii Europejskiej. Przesuwa datę odzyskania przez Polskę niepodległości. Sugeruje, że MTV powinno dostać Pokojową Nagrodę Nobla. Podpowiada, o czym w Polsce lepiej głośno nie mówić. Ujawnia, czego tak naprawdę się boimy. Pyta, jak wyzwolić się od Polski - pisał o książce dr Piotr Sitkiewicz.

Profesor Stefan Chwin przygląda się zmianom na polu społecznym, politycznym, a także literackim, zachodzącym w Polsce po 1945 roku. W książce tego cenionego pisarza, nagrodzonego wieloma nagrodami w dziedzinie literaturoznawstwa, badań nad kulturą polską i europejską, a także literackich i kulturowych, nie brakuje krytycznej i przenikliwej analizy polskiej mentalności po Jałcie. 

Książka może być Twoja! Zachęcamy do licytacji!

(Link)

 

Książka Tatiany Krynickiej: „Święty Mikołaj z Myr Licyjskich w świetle greckich i łacińskich źródeł starożytnych i średniowiecznych” Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego z dedykacją autorki.

22. Książka dr hab. Tatiany Krynickiej, prof. UG: „Święty Mikołaj z Myr Licyjskich w świetle greckich i łacińskich źródeł starożytnych i średniowiecznych”

Dla wielu z nas, a zwłaszcza dzieci, Święta Bożego Narodzenia to czas obdarowywania się prezentami przyniesionymi przez korpulentnego, starszego pana w czerwonym kubraku – Świętego Mikołaja. Zanim jednak Mikołaj wyruszył w coroczną podniebną wędrówkę po świecie, na wielkich saniach zaprzężonych w renifery, znany był jako: biskup, patron ubogich i potrzebujących, handlarzy, a nawet wilków!

Jego historia sięga prawdopodobnie przełomu III i IV wieku. Mikołaj był kaznodzieją żyjącym i działającym w Myrach Licyjskich. Na przestrzeni wieków na całym świecie Świętemu Mikołajowi poświęcano kolejne utwory, pisano o dokonanych przez niego cudach, opiewano jego działalność w hymnach, wierszach czy legendach. 

W licytowanej książce Tatiana Krynicka sięga do łacińskich i greckich starożytnych źródeł na temat Świętego Mikołaja. Wszyscy, którzy również pragną zgłębić jego historię i chcą dowiedzieć się, jak było naprawdę – zachęcamy do licytacji tej książki. Jest to egzemplarz wyjątkowy! Wzbogacony o podpis autorki – jednej z największych fanek Świętego Mikołaja w Polsce!

(Link)

23. SREBRNY MEDAL AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI 2021

Nagroda zdobyta przez AZS Uniwersytet Gdański w klasyfikacji uniwersytetów ubiegłorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski.

(Link)

PIŁKA Z AUTOGRAFAMI zawodniczek pierwszoligowego zespołu AZS Uniwersytet Gdański
Wylicytuj worek gadżetów UG!

26. Wylicytuj worek gadżetów UG!

Latarka, narzędzie wielofunkcyjne, dzwonek rowerowy, słuchawki, breloczek, smycz, komin, koszulka z logo UG to tylko część gadżetów, które można wylicytować w tegorocznej akcji WOŚP! 

Wylicytuj nasz promocyjny worek i dołóż swoją cegiełkę do walki z sepsą! 

(Link)

 

oprac. MJ/ZP, Agnieszka Beck/Zespół Promocji, film: Mateusz Byczkowski/Zespół Promocji