Roomieńce – relacja z cyklu spotkań muzycznych i koncertów w ramach wydarzenia pt. „Fala Dźwięku”

W czwartek, 8 października 2020 r. o godz. 19:00 z okazji inauguracji roku akademickiego 2020/2021 oraz otwarcia klubokawiarni INDEX odbył się koncert online zespołu Roomieńce – trio grające muzykę alternatywną, w składzie: Nikola – wokalistka i pianistka, Michał – gitarzysta, Nataniel – basista. Wydarzenie rozpoczęło tym samym cykl spotkań muzycznych i koncertów o nazwie „Fala Dźwięku”, organizowanych przez Akademickie Centrum Kultury UG.

Mimo wciąż trwającego trudnego dla nas wszystkich czasu, mieliśmy okazję spotkać się w przytulnej przestrzeni nowopowstałego klubu studenckiego, aby w przyjaznym gronie móc wsłuchać się w przepiękne, przepełnione liryzmem utwory zespołu Roomieńce. Ze względu na panujące obostrzenia, organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. Dostępne były płyny dezynfekujące, a przed wejściem należało wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Ponadto, wszyscy obecni w klubokawiarni wzorowo stosowali się do nakazu sanitarnego, nosząc maseczki ochronne. Pomimo ograniczonej liczby ludzi, mogących przebywać w klubie, możliwość zobaczenia koncertu miał każdy, dzięki transmisji na żywo, która została udostępniona na stronie facebookowej ACK Alternator.

Zespół zagrał między innymi takie utwory jak: „Delikatnie”, „Bursztyn”, „Pies”, czy „Fortepian”. Wszystkie wyróżniały się interesującymi, pełnymi intymności tekstami. W połączeniu ze spokojną melodią powstały piękne piosenki przypominające poezję śpiewaną. Całości towarzyszył magiczny klimat. Roomieńce oczarowały swym wizerunkiem, słowem i muzyką. Bardzo miło było spędzić ten wieczór w towarzystwie tak utalentowanych artystów. A by było jeszcze przyjemniej, na każdego z uczestników spotkania czekał poczęstunek.

Oczywistym jest, że w dobie pandemii różne wydarzenia kulturalne nie mogą się odbyć z przyczyn bezpieczeństwa. Jednakże pomimo tych przeciwności, znajdujemy sposoby, aby utrzymać kontakt z ludźmi i zapewnić im dostęp do kultury. Może koncert Roomieńców przez ograniczenie miejsc na widowni nie wyglądał tak, jakbyśmy wszyscy chcieli, ale perspektywa pozostania w domu i obejrzenia relacji na żywo, siedząc pod miękkim kocykiem, popijając ciepłą herbatę wydaje się niezwykle przyjemna. Taki obrazek w połączeniu ze wspaniałą, poetycką i emocjonalną muzyką składa się na spokojny i niezapomniany jesienny wieczór.

Gdyby ktoś był chętny ponownie zobaczyć ten koncert i doświadczyć tych samych emocji, ale już w zaciszu domowym, lub są osoby, które jeszcze nie miały okazji zasłuchać się w Roomieńcach, to poniżej udostępniamy link do streamingu owego wydarzenia.

Weź kocyk, kubek z herbatą, zawołaj przyjaciół lub członków rodziny i pozwólcie, by to trio was oczarowało.

Link do wydarzenia

Relacja Natalii Szczepańskiej (II rok Zarządzania Instytucjami Artystycznymi, specjalność menedżerska, Neofilologia UG).

Biuro Rzecznika Prasowego