Rusza nabór na adaptatora materiałów matematycznych i asystenta osób niepełnosprawnych

Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna na wózku inwalidzkim

Lubisz pomagać innym? Jeśli tak, wyślij swoje zgłoszenie na adaptatora materiałów matematycznych lub asystenta osób niepełnosprawnych.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczyna nabór na adaptatorów materiałów matematycznych oraz na asystentów dydaktycznych. Zgłaszać się mogą studenci wszystkich lat studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Każdy, kto lubi pomagać innym.

Poniżej zamieszczamy informacje z Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UG:

Adaptator materiałów matematycznych:

Zapraszamy wszystkich chętnych lubiących matematykę do adaptacji materiałów matematycznych do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących.

Kto może zostać adaptatorem? Student/doktorant kierunków związanych z matematyką, takich jak: matematyka, fizyka, informatyka, rachunkowość itp. Umiejętności z zakresu adaptacji nie są wymagane. Najważniejsze jest dla nas zaangażowanie, dobra znajomość matematyki i gotowość do poszerzania swoich kompetencji.
Wymagania:

• Znajomość matematyki na poziomie akademickim w stopniu dobrym/ bardzo dobrym;
  • Dokładność;
  • Znajomość specjalistycznego oprogramowania do zapisu matematycznego;
  • Znajomość pakietu office;
  • Kreatywność i nieszablonowe myślenie.

Oferujemy:

• Umowę zlecenie;
  • Szkolenie z zakresu adaptacji materiałów matematycznych;
  • Szkolenie z zakresu poznania specyfiki niepełnosprawności wzroku;
  • Możliwość poznania nowoczesnych, specjalistycznych technologii wspierających osoby z niepełnosprawnością wzroku;
  • Możliwość pracy w sympatycznym otoczeniu, w zespole gotowym dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Asystent Dydaktyczny:

Zapraszamy studentów wszystkich lat na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych do wzięcia udziału w naborze na Asystenta Dydaktycznego. Może nim zostać każdy, kto lubi pomagać innym.

Kim jest Asystent Dydaktyczny?

• Student/ doktorant, który pomaga studentowi/doktorantowi z niepełnosprawnością w studiowaniu;
  • Kolega/Koleżanka z roku, grupy.

Zadania Asystenta Dydaktycznego:

• Sporządzanie notatek na zajęciach;
  • Pomoc w zdobywaniu materiałów z zajęć;
  • Pomoc w odczytywaniu treści z materiałów drukowanych/ prezentacji;
  • Pomoc w przemieszczaniu się między salami podczas zajęć stacjonarnych;
  • Pomoc w logowaniu się na zajęcia online na platformie Teams;
  • Pomoc w edytowaniu treści elektronicznych (obsługa programu Word);
  • Pomoc w przeglądaniu publikacji;
  • Pomoc w przygotowywaniu się do zajęć, sprawdzianów wiedzy, kolokwiów, egzaminów.

Co zyskuje student/doktorant będąc Asystentem Dydaktycznym?

• Umowę zlecenie podpisaną z Uniwersytetem Gdańskim;
  • Szkolenia z zakresu wspierania osób z niepełnosprawnościami;
  • Możliwość poznania nowych, ciekawych osób i poszerzanie sieci kontaktów interpersonalnych.

Jak się zgłosić?

Wszystkie zgłoszenia prosimy kierować na adres: magdalena.kokot@ug.edu.pl, lub do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Gdańskiego mieszczącego się przy ul. Bażyńskiego 1a w Gdańsku (budynek Starego Rektoratu), pokój 118, tel.: 58 523 25 10.

Biuro Rzecznika Prasowego