26,5 tysiąca złotych na 31. finał WOŚP dzięki inicjatywom społeczności UG

wp

Prawie dwa razy więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego podczas aukcji, wydarzeń i tradycyjnej zbiórki do puszki. Łącznie na 31. finał WOŚP z inicjatyw UG wpłynie 26 457,41 zł.

- To absolutnie niesamowity wynik. Wspaniałe, że pomoc, która płynie od społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z roku na rok przybiera na sile. Cieszę się również, że i ja mam w tym swój udział - powiedział Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

Aż 22 587,96 zł z końcowej sumy wpłynęło dzięki usługom i przedmiotom, które pracownicy i jednostki UG podarowali na licytacje. Z największym zainteresowaniem spotkały się:

• Rejs statkiem UG RV Oceanografem (4050 zł),
  • Karmienie fok w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG w Helu (3487 zł),
  • wspólne gotowanie obiadu z prof. Piotrem Stepnowskim (2025 zł),
  • Zwiedzanie statku RV Oceanograf (1725 zł),
  • Książka z autografem Noblisty prof. Antona Zeilingera i kameralny wykład popularno-naukowy Prorektora prof. Wiesława Laskowskiego  dla zwycięzcy aukcji (1575 zł)
  • Kolacja z Dziekanem WNS dr hab. Michałem Harciarkiem, prof. UG (1375 zł)
  • Obraz „Poranek” Zastępcy Kanclerza ds. Informatyzacji, Komunikacji i Promocji dr hab. Anety Oniszczuk-Jastrząbek, prof. UG (1150 zł).

Tegoroczny wynik aukcji to o ponad 9 062,96 zł więcej niż podczas ubiegłej edycji WOŚP (13 525 zł) i prawie 3 razy więcej niż podczas 29. finału (8 630 zł) w roku 2020.

INSPR

Dodatkowo Koło naukowe Inspiar oraz telewizja studencka Neptun TV zebrały pod skrzydłami Sztabu #4543 WOŚP 3 869,45 zł. - Pomyślałam, że fajnie byłoby wykorzystać infrastrukturę dostępną na Wydziale Nauk Społecznych - studio telewizyjne i radiowe - organizując wywiad, czy talk-show i żeby widownia przekazywała w trakcie trwania programu jakiś datek - opowiada organizatorka akcji Zuzanna Dzwilewska, studentka II rok dziennikarstwa.

Studenci przygotowali „Talk-show Night” pod hasłem przewodnim „Razem zróbmy coś dobrego”, specjalną audycję w radiu MORS oraz jako wolontariusze zbierali pieniądze do puszki na ulicach Gdańska. Od strony technicznej za inicjatywę odpowiadał prezes Neptun TV Aleksander Szlęzak.

W tym roku środki zebrane w ramach inicjatyw UG zostaną przekazane na walkę z sepsą, czyli niekontrolowaną, gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów). (źr. WOŚP)

Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG