Tłumy maturzystów na Dniach Otwartych UG

Wydział Nauk Społecznych – serce tegorocznych Dni Otwartych UG, od samego rana odwiedzają licznie tegoroczni maturzyści, który przyszli poznać ofertę Uniwersytetu Gdańskiego. Dni Otwarte to też okazja do zaczerpnięcia wiedzy na temat nadchodzącej rekrutacji na studia, ale przede wszystkim szansa na poznanie uniwersytetu od podszewki. Otworem stoją dla przyszłych studentów wszystkie wydziały UG a także Biblioteka Główna czy Muzeum UG.

Zastanawiasz się nad studiami na Uniwersytecie Gdańskim? Zapraszamy na Dni Otwarte! Odwiedź Bałtycki Kampus Oliwa 15-16 marca w godzinach 9:00-15:00.

-  Najbardziej interesuje mnie informatyka. Chciałabym robić coś związanego z programowaniem, w szczególności jako game developer. Muszę jeszcze zobaczyć, jak będę czuła się w tej roli. Jeśli mi nie wyjdzie, to poszukam czegoś związanego z matematyką - mówi Martyna Ignaczak uczennica w klasie matematyczno-geograficznej, III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte „Topolówka”.

- Wiąże moją przyszłość z aktorstwem, ale nie wykluczam też  pracy związanej z wszelkiego rodzaju grafiką. Od dzieciństwa interesuje się tymi zawodami. W podstawówce i w liceum występowałem w kółku teatralnym. Do tego uwielbiam rysować, stworzyłem swój własny komiks i chciałbym jakoś rozwijać tę umiejętność  - powiedział  Błażej Pełechaty, uczeń w Liceum Ogólnokształcącym w Pucku im. Stefana Żeromskiego, profil ogólny.

Co czeka na uczestników tegorocznych Dni Otwartych?

Zaplanowaliśmy moc atrakcji na czterech poziomach Wydziału Nauk Społecznych.

Poziom 100 - tu przenikać się będą nauka ze strefą artystyczną oraz strefą chill-outu. Znajdziecie w tej części stoiska kół naukowych, „strefę artystyczną” – ACK i Radio MORS, „strefę chill outu” – leżaczki, pufy, a także spotkania z ekspertami OKE, wykłady i prezentacje wydziałów oraz próbne matury.

Na poziomie 200 będą na Was czekać reprezentanci każdego wydziału naszej uczelni. Będziecie mogli zapytać ich o ofertę kształcenia na poszczególnych kierunkach oraz dowiedzieć się co nieco o życiu studenckim. Na tym poziomie dostępni będą również przedstawiciele Biura Rekrutacji UG, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z nadchodzącą rekrutacją na studia. Jeśli interesują Was wymiany studenckie, mobilności i wyjazdy za granicę, pomocą służyć będzie również Sekcja Obsługi Programu Erasmus+ UG. Znajdziecie tu przedstawicieli Biblioteki i Muzeum UG, a dla przyszłych sportowców strefę Akademickiego Związku Sportowego UG.

Poziom 300 oddajemy w ręce gospodarzy, czyli przedstawicieli Wydziału Nauk Społecznych. To tutaj zaprezentują się między innymi koła naukowe i studenci z dziennikarstwa, pedagogiki, pracy socjalnej, psychologii, politologii, filozofii, geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej. Zaplanowano wiele atrakcji, m.in.: quizy, zadania, testy psychologiczne, a także zwiedzanie studia telewizyjnego, pracowni fotograficznej oraz Radia MORS.

Na ostatnim poziomie 400, będziecie mieli okazję zobaczyć wystawę fotograficzną studenckich projektów urbanistycznych.

tabela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe atrakcje zapewnią Wam też inne wydziały: Historyczny 15 marca Kliknij tu!, Filologiczny 15-16 marca Kliknij tu!, Wydział Prawa i Administracji 15-16 marca Kliknij tu!, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed 15-16 marca Kliknij tu! oraz Wydział Chemii 16 marca Kliknij tu!

 

Już dziś zapraszamy Was też na drugi dzień Dni Otwartych UG – w czwartek, 16 marca. Startujemy o 9:00. Koniec głównych wydarzeń zaplanowany jest na godz. 15:00, zaś po 15-tej wszyscy, którzy wcześniej się zapisali, rozpoczną matury.
Elżbieta Michalak-Witkowska/Zespół Prasowy UG, Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG