Prof. UG Aneta Oniszczuk-Jastrząbek członkiem dyrekcji Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji

Na zdjęciu dr hab. Aneta Oniszczuk-Jastrząbek, prof. UG, Prorektor ds. Informatyzacji i Promocji Uniwersytetu Gdańskiego.

23 października na spotkaniu Rady Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji (MUCI) wybrano nowy skład dyrekcji MUCI na kadencję 2020-2024. Wśród jej członków znalazła się m.in. dr hab. Aneta Oniszczuk-Jastrząbek, prof. UG, Prorektor ds. Informatyzacji i Promocji Uniwersytetu Gdańskiego.

MUCI, zlokalizowane na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zostało powołane przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Polskich w 2001 roku jako konsorcjum 14 uczelni. Obecnie ma ono status komisji KRUP i do jego zadań należy m.in. tworzenie i utrzymanie oraz rozwijanie systemów informatycznych wspierających zarządzanie uczelnią, w tym ujednolicanie systemów informatycznych dla potrzeb szkolnictwa wyższego.

- To wyzwanie i duża odpowiedzialność, ponieważ dyrekcja pełni nie tylko funkcję wykonawczą ale  opracowuje m.in.  kierunki i strategię rozwoju Centrum oraz sprawuje stały nadzór nad działalnością Komisji powołanych przez Radę, które prowadzą prace rozwojowe w obszarze Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów (USOS), Systemu Akademickich Biur Karier, Otwartego System Antyplagiatowego, czy Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD) - mówi dr hab. Aneta Oniszczuk-Jastrząbek, prof. UG, Prorektor ds. Informatyzacji i Promocji.

Członkami Centrum jest 20 uniwersytetów: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Uniwersytet Gdański odpowiedzialny jest za prawidłowe funkcjonowanie i rozwój Centrum Kompetencyjnego EZD EDU.

Aktualnie Centrum Kompetencyjne EZD EDU kierowane jest przez Agnieszkę Krajewską, Z-ce Dyrektora Centrum Informatycznego UG, i prowadzi ciągłe prace nad rozbudową bazy procesów dot. czynności kancelaryjnych na uczelniach oraz ich optymalizacji. Świadczy również wsparcie techniczne i merytoryczne w zakresie wdrażania i eksploatacji tych czynności.

Biuro Rzecznika Prasowego