Wydział Biologii UG wypełnili uczestnicy XIII edycji Dni Mózgu

miniatrua

Dni  Mózgu w Trójmieście to wydarzenie popularnonaukowe, kierowane zarówno do młodszych jak i starszych osób poszukujących wiedzy o mózgu i jego działaniu. W ramach imprezy przygotowano 24 wykłady, 51 warsztatów laboratoryjnych i audytoryjnych, 31 warsztatów stoiskowych oraz gry. Drugi dzień Dni Mózgu odbędzie się w sobotę, w godz. 10-20, w Hewelianum. 

17 marca Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego pękał w szwach. Odwiedzali go zarówno uczniowie szkół podstawowych, licealiści i osoby starsze, zainteresowane funkcjonowaniem mózgu i odkrywaniem jego potencjału. Wszystko dzięki inicjatywie pod nazwą Dni Mózgu, która w Trójmieście została zorganizowana już po raz trzynasty.

Atmosfera była wyśmienita. Mnóstwo pozytywnej energii, widoczne zaangażowanie pracowników i studentów, ciekawość doskonale podtrzymywana i karmiona przez wystawców, wśród których byli zarówno studenci i badacze z UG, PG, GUMedu, SWPS oraz przedstawiciele organizacji, które na co dzień nakierowują swój przekaz właśnie na funkcjonowanie mózgu.

- Frekwencja jest duża. Tym razem wyjątkowo cieszy to, że po okresie pandemii znów możemy spotkać się na żywo, właśnie tu, na Wydziale Biologii UG. Fajnie jest przyjść osobiście, zobaczyć  i dotknąć tego, co tu mamy, a nie tylko patrzeć na to okiem kamery – mówi dr Wojciech Glac z Pracowni Neurobiologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki Uniwersytetu Gdańskiego. Dni Mózgu to świetna okazja do tego, by dowiedzieć się czegoś o podstawach działania mózgu człowieka, ale nie tylko. Możemy zobaczyć tu różne organizmy, jak kręgowce niższe czy bezkręgowce, poznać ich układ nerwowy i przekonać się, że nawet tak prymitywny mózg jest w stanie kontrolować wszystko to, co trzeba, czyli pozwala zwierzęciu doskonale adaptować się do środowiska w którym żyje

17 marca br. Wydział Biologii UG będzie otwarty dla zwiedzających do godz. 19. W sobotę, 18 marca, zapraszamy zainteresowanych na drugi dzień wydarzenia do Hewelianum. Od godz. 10 do 20 w Wozowni Artyleryjskiej czekają na uczestników różnorodne wykłady popularnonaukowe oraz warsztaty.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Przypominamy, że na część warsztatów obowiązywały wcześniejsze zapisy.

Program wydarzenia: https://dnimozgu.ug.edu.pl/

Elżbieta Michalak-Witkowska/Zespół Prasowy UG