Za kulisami. Spotkanie z Piotrem Biedroniem, aktorem Teatru Wybrzeże

PB

Zapraszamy na spotkanie otwarte z aktorem Teatru Wybrzeże Piotrem Biedroniem, które odbędzie się 27 marca (poniedziałek) o godzinie 17.00, w Sali Teatralnej im. prof. Jerzego Limona w budynku Neofilologii na Wydziale Filologicznym. Wydarzenie zorganizowało Centrum Teatralne UG im. prof. Jana Ciechowicza oraz Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż w ramach cyklu spotkań teatralnych ZA KULISAMI.

O wieloletniej (i odwzajemnionej) miłości do trójmiejskiej sceny, procesie pracy nad rolą, relacjach na linii aktor-reżyser i pracy pedagogicznej w Studium Wokalno-Aktorskim im. D. Baduszkowej w Gdyni z Piotrem Biedroniem porozmawiają studenci II roku Wiedzy o Teatrze. Tematem spotkania będą także kulisy powstawania takich spektakli jak Amatorki, Śmierć komiwojażera, Wesołe kumoszki z Windsoru oraz współpraca z Eweliną Marciniak, Janem Klatą, Mirosławem Baką i Katarzyną Figurą. Zapytamy również o wydarzenie performatywne Szymborska: kolaż, zrealizowane niedawno przez naszego gościa wraz z Akademickim Centrum Kultury ALTERNATOR.

Aktorzy i Aktorki

"Szymborska: Kolaż". Na zdjęciu aktorzy i aktorski wcielający się w różne oblicza polskiej noblistki.

- Zderzają się tutaj różne formy teatralne. Wystąpi: Studio Wokalne UG, które zaśpiewa poezję Szymborskiej, Teatr Tańca „Kiosk Ruchu”  oraz dziewięcioro studentów Wiedzy o Teatrze, którzy są naszymi aktorami  - mówił o projekcie Piotr Biedroń, który pełnił rolę opiekuna artystycznego. 

Zaplanowano także czas na pytania od publiczności. 

Prowadzenie: Daniela Jagiełło, Klaudia Laskowska i Antoni Zander (studenci II roku Wiedzy o teatrze)

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Kiedy? 27 marca, 17:00

Gdzie? Sala Teatralna im. prof. Jerzego Limona, budynek Neofilologii, Wydział Filologiczny

oprac. MJ/ZP