Uczelnie Fahrenheita z nagrodą specjalną w plebiscycie Pomorskie Sztormy

Kapituła konkursowa plebiscytu Pomorskie Sztormy przyznała Uczelniom Fahrenheita nagrodę specjalną - Medal Karty Trójmiasta za współpracę i podejmowane działania na rzecz jak najlepszego wykorzystania potencjału trzech uczelni członkowskich.

Statuetkę odebrał Przewodniczący Zgromadzenia Uczelni Fahrenheita prof. Marcin Gruchała, wraz z Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego prof. Sylwią Mrozowską oraz Prorektor ds. studenckich Politechniki Gdańskiej prof. Barbarą Wikieł.

– Dziękuję za dostrzeżenie i docenienie naszej inicjatywy współpracy – podkreślił prof. Marcin Gruchała, Przewodniczący Zgromadzenia Uczelni Fahrenheita, Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – Naszym celem jest stworzenie na Pomorzu silnego, zauważalnego na świecie ośrodka akademickiego, który będzie magnesem przyciągającym najzdolniejszych ludzi do podejmowania tutaj pracy i nauki.

Medal mogą otrzymać osoby, firmy i instytucje, które w największym stopniu przyczyniły się do realizacji postulatów Karty Trójmiasta podpisanej w 2007 r. z inicjatywy Gazety Wyborczej Trójmiasto przez prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz ówczesnego Marszałka Województwa. Uroczystość wręczenia statuetek w plebiscycie Pomorskie Sztormy odbyła się 23 marca br. w Olivia Star w Gdańsku.

Nawiązując do nazwy wręczanych po raz 18 nagród prof. Sylwia Mrozowska powiedziała: - Jest nas łącznie 3.800 pracowników i 40.000 studentów. Na pewno wywołamy jeszcze niejeden, pozytywny sztorm.

Sztormy
oprac. MNG/ZP, fot. Bartosz Bańka / Agencja Wyborcza.pl