WPiA UG rozpoczął współpracę z Rzecznikiem Finansowym

fot.

Na zdjęciu od lewej: Maciej Sawa, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji  i Komunikacji, dr hab Małgorzata Balwicka-Szczyrba, prof UG, Prodziekan ds. kształcenia WPiA , Anna Gadomska, dyrektor Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów, Jakub Borowski, kierownik Zespołu Prawnego w Wydziale Klienta Rynku Ubezpieczeniowo-Emerytalnego, Dorota Węgrzyńska-Jarząbek, radca prawny w Wydziale Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego, dr Marek Jakubiec, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji I Komunikacji.

Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się Akademia Rzecznika Finansowego. Wydarzenie to zapoczątkowało unikalną w skali kraju współpracę między Biurem Rzecznika Finansowego a Uniwersytetem Gdańskim, która obejmować będzie zwłaszcza nowatorski system praktyk studenckich.

Podczas wydarzenia przedstawiciele Biura Rzecznika Finansowego prezentowali studentom WPiA założenia programu stażowego, a w drugiej jego części odbyło się seminarium naukowe "Konsument w obrocie finansowym".

- Za szczególne wyróżnienie uznajemy to, że jesteśmy pierwszą w Polsce uczelnią, w której odbywa się Akademia Rzecznika Finansowego. W nowatorskim systemie praktyk upatruję szansę dla studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na wsparcie ich przyszłej drogi zawodowej – zauważa dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG , Dziekan WPiA

Akademia Rzecznika Finansowego to system praktyk studenckich, łączący elementy szkoleń oraz pracy nad konkretnymi sprawami pod okiem specjalistów z Biura Rzecznika Finansowego w Warszawie. Podczas praktyk studenci będą pracować nad konkretnymi sprawami klientów Rzecznika w poszczególnych wydziałach Biura oraz uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez ekspertów. Dzięki ukończeniu Akademii studenci kierunku Prawo, a w kolejnych edycjach programu - także innych kierunków, będą mogli zdobyć zaawansowaną wiedzę na temat mechanizmów ochrony klientów podmiotów rynku finansowego, a także wiele innych umiejętności praktycznych.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG