„Unia Europejska w obliczu upiorów prze(y)szłości”. Otwarte wykłady ekonomiczne

plakat

Z czym się dziś zmaga się Unia Europejska? W jaki sposób przeszłość determinuje bieżącą sytuację w UE? Jak kształtuje się i jak jest kształtowana przyszłość UE? Opowie o tym, podczas kolejnego odcinka Otwartych Wykładów Ekonomicznych, dr Aleksandra Borowicz z Katedry Ekonomii Międzynarodowej i Rozwoju Gospodarczego, a moderować będzie dr hab. Leszek Czerwonka, prof. UG.

Już dziś, 16.05.2023 r., WE UG zaprasza na otwarty wykład dr Aleksandry Borowicz pt. „Unia Europejska w obliczu upiorów prze(y)szłości”.

- Jesteśmy w Unii Europejskiej od 2004 r., a więc w maju chętnie przypominamy sobie, czym Unia dla nas jest. Często podczas debaty na temat pakietów finansowych, jakże ważnych dla rozwoju kraju, zapominamy o wartościach, które wiążą się z jednolitym rynkiem – mówi dr Magdalena Markiewicz, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym WE UG. - Cztery swobody rynku wewnętrznego Unii Europejskiej to swobodny przepływ osób, towarów, kapitału i usług. Swobodny przepływ osób stanowi fundamentalne prawo każdego obywatela Unii Europejskiej, a Polacy korzystają z tego prawa bardzo chętnie, zwłaszcza podczas wyjazdów wakacyjnych czy planowania rozwoju przedsiębiorstw.

Podczas wykładu dr Borowicz można będzie dowiedzieć się, z czym się dziś zmaga się Unia Europejska, w jaki sposób przeszłość determinuje bieżącą sytuację w UE czy jak kształtuje się i jak jest kształtowana przyszłość UE? To są pytania, na które należy szukać odpowiedzi, aby lepiej rozumieć i oceniać politykę europejską. Unia Europejska postrzegana jako organizacja, która zarządzanie kryzysowe ma wpisane w swoją codzienność.

Cykl Otwartych Wykładów Ekonomicznych jest kontynuowany już w szóstej edycji, a podczas każdego wykładu można spotkać wykładowców, którzy przybliżają nam obszary wiedzy na temat świata, w którym żyjemy, z punktu widzenia szeroko pojętego obszaru nauk ekonomicznych.

Chcesz wiedzieć więcej o ekonomii – zapisz się na Otwarte Wykłady Ekonomiczne na WE UG. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Kontakt i zapisy w celu otrzymania linku do wykładu: ekonomia@ug.edu.pl

Więcej informacji: https://ekonom.ug.edu.pl/web/news/?lang=pl&ao=wydarzenia&action=ViewNews&item=ViewNews&IdNews=5385

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG