Dzień Dziecka w Bibliotece UG

Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka Biblioteka UG przygotowała szereg atrakcji: warsztaty, turniej, otwarcie tarasu.

Jedną z nich są warsztaty z Brush Letteringu. Po raz kolejny została zaproszona Pani Monika Gajkowska ze Studia GAIKO, która przybliży sztukę Brush Letteringu.
To nowoczesna kaligrafia pisania specjalnym pędzlem tzw. brush penem. Warsztaty odbędą się 30 maja (wtorek) br. o godz. 13.00 w sali 1.21 (I piętro, sala wystawowa). Przewidywany czas spotkania około 1,5 godziny.

Kolejna zaplanowana atrakcja to Turniej gry w bingo. Wydarzenie odbędzie się w dniu 31 maja (środa) w godz. 12.00-13.00 w sali 1.21 (I piętro, sala wystawowa). Bingo to gra polegająca na skreślaniu liczb wylosowanych przez maszynę losującą. Wygrywa pierwsza osoba/pierwsze osoby, które będą miały komplet skreśleń.

Na warsztaty i bingo obowiązują zapisy, które prosimy kierować na adres mailowy: promocja_bug@ug.edu.pl

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Dziecka będzie otwarcie górnego wejścia do Biblioteki od strony kampusu. Wiąże się z tym także udostępnienie tarasu i aranżacja jego przestrzeni. Przygotowane zostaną ławki i leżaki dla osób chcących skorzystać z miejsca dotychczas niedostępnego dla odwiedzających.

Oprócz tego od godz. 12.00 będzie można wziąć udział w loterii, a także otrzymać voucher podarunkowy na zakupy w barze ,,Akapit”.

Wszystkie atrakcje będą się odbywały w budynku Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53 w Gdańsku.

Serdecznie zapraszamy!

 

Monika Budzińska/ Sekcja Promocji BUG